امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47612
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 33
«انیس الخلیفی» عضو تونسی کمیته هماهنگی مردمی دفاع از سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، مواضع اخیر ...

«انیس الخلیفی» عضو تونسی کمیته هماهنگی مردمی دفاع از سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس، مواضع اخیر دمشق را عقلانی دانست و گفت:‌ پیشنهاد اخیر سوریه نشان می‌دهد که گزینه بکارگیری سلاح شیمیایی توسط نظام دمشق وارد نیست.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا پیشنهادات سوریه می‌توانند مانع حمله نظامی بشوند،‌ اظهار داشت: این موضوع به توانایی سوریه در مدیریت پرونده مذاکرات با طرف‌های بین‌المللی ناظر با در نظر داشتن امنیت ملی سوریه بر می‌گردد.

الخلیفی با اشاره به عقب نشینی برخی از کشورهای غربی از مشارکت در حمله احتمالی آمریکا علیه سوریه تاکید کرد که مردد بودن برخی از این کشورهای غربی در مشارکت و یا عدم مشارکت به درک آنها از خطرناک بودن ماجراجویی حمله نظامی به سوریه و پیامدهای آن بر امنیت و صلح در خاورمیانه و همه جهان بر می‌گردد. زیرا واکنش و پاسخ سوریه به حمله احتمالی می‌تواند از مرزها فراتر رود و در آن صورت نمی‌توان نتائج آن حمله را پیش بینی کرد.

عضو تونسی کمیته هماهنگی دفاع از سوریه، هدف اصلی موضوع حمله به سوریه را بازگرداندن استعمار به منطقه خاورمیانه خواند و افزود:‌ آمریکا و کشورهای غربی طی سال‌های گذشته از زمان سقوط بغداد، ترور رفیق حریری و جنگ 33 روزه از هیچ تلاشی برای بازگرداندن استعمار به منطقه دریغ نکرده‌اند ولی در ضربه وارد کردن به سوریه شکست خوردند.

الخلیفی در پاسخ به سئوالی درباره مواضع دولت تونس در قبال موضوع حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت:‌ وقتی دولت تونس نسیم‌های شکست توطئه‌ علیه سوریه را دریافت کرد؛ تصمیم گرفت که مواضعش در قبال تحولات سوریه را به صورت تدریجی تغییر دهد و در این زمینه، مخالفت ملت تونس با موضوع حمله احتمالی آمریکا به سوریه را در نظر داشت.

عضو کمیته هماهنگی دفاع از سوریه در پایان خاطرنشان کرد: دولت تونس با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود با حمله نظامی به سوریه را اعلام کرد. شاید این امر باعث بخشیده شدن گناهش در ارسال عناصر تروریستی به شام بشود. تونس به دستور قطر و آل سعود به ارسال عناصر تروریستی به سوریه اقدام کرده بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها