امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47636
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم «وجده» به کارگردانی «حیفا المنصور»، از سینمای عربستان، که چند هفته پیش توانست برای به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم «وجده» به کارگردانی «حیفا المنصور»، از سینمای عربستان، که چند هفته پیش توانست برای به عنوان اولین زن تاریخ سینما در جشنواره فیلم ونیز حضور یابد، اکنون فیلمش به عنوان اولین نماینده سینمای عربستان سعودی به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شده است.

تمامی صحنه‌های مربوط به این فیلم در داخل کشور فیلمبرداری شده، و به خاطر محدویت‌هایی که زنان در عربستان با آن روبرو هستند او مجبور بوده که دور از انظار عمومی و از داخل یک ون بازیگرانش را کارگردانی کند.

«وجده» داستان زندگی دختر جوانی است که برای محقق کردن آرزویش یعنی داشتن یک دوچرخه که در عربستان برای دختران ممنوع است، مجبور می‌شود تا با مقامات این کشور درگیر شود.
حیفاء المنصور درباره فیلمش گفته است: می خواستم کاری الهام بخش درست کنم. زنان در عربستان سعودی وضعیت بسیار سختی دارند. قوانین حاکم بر کشور بسیار محافظه کارانه است و زنان از حقوق زیادی محروم هستند. من هم می خواستم فیلمی درست کنم که نه تنها این محدودیت ها را نشان دهد بلکه به زنان این پیام را بدهد که باید با این وضعیت مبارزه کرد تا سرنوشتمان را خودمان تعیین کنیم.
بنا براین گزارش، هشتاد و ششمین مراسم اسکار 2 می 2014 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها