امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47646
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس شورای ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در نشستی خبری به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات این هیئت در جمع خبرنگاران پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه گزارش اول هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی قرائت نشد و چه بسا اگر گزارش قرائت می‌شد امروز مقابل بسیاری از مشکلات، مسائل و تخلفات گرفته می‌شد.

وی با بیان اینکه زمانی که به اواخر مجلس هشتم نزدیک شدیم، امکان قرائت گزارش اول هیئت تحقیق و تفحص پیش نیامد و بنده از این موضوع به عنوان عضوی از آن هیئت گلایه‌مندم، گفت: مجلس هزینه‌های زیادی برای گزارش اول صرف کرد اما هرگز آن گزارش در صحن علنی قرائت نشد.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش انجام کامل وظایف نظارتی را از موضوعات مهمی در مجلس دانست و گفت: این دومین باری است که هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، می‌خواهد گزارش خود را ارائه دهد، در درخواست تفحص جدید، عمدتا متقاضیان نسبت به مسائل شرکت شصتا خواستار تحقیق هستند، متاسفانه تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با تاخیر زیادی در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و اواخر اردیبهشت ماه این تقاضا به تصویب رسید و اواخر تیرماه نیز احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی صادر شد.

وی ادامه داد: بلافاصله چند روز بعد از شروع به کار، نامه نوشتیم و خواسته‌هایمان را از وزیر وقت اعلام کردیم مبنی بر اینکه کارشناسانی را برای رسیدگی به موضوع به هیئت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی معرفی کنند، همچنین درخواستمان ارائه پرونده‌هایی بود که در گذشته، مجلس به امانت در تامین اجتماعی گذاشته بود اما هنوز این پرونده‌ها و مدارک تحویل هیئت تحقیق و تفحص نشده است و متاسفانه این پروند‌ه‌ها کماکان مفقودند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در ادامه سخنانش تاکید کرد: بنده اعلام می‌کنم البته در این زمینه نامه کتبی هم نوشتم که تمام افرادی که در گم شدن این پرونده‌ها و پیدا نشدن آنها، مسئول باشند، به دادگاه معرفی می‌شوند و طبق آئین‌نامه داخلی بایستی پاسخگوی دادگاه باشند. بنابراین به مسئولان اصلی موضوع هشدار می‌دهم که هرچه سریعتر مدارک و پرونده‌های مفقوده مجلس را تحویل دهند، طبق آئین‌نامه این موارد جزو مدارک مجلس است و سهل‌انگاری یا گم شدن آْن پرونده‌ها، جرم تلقی می‌شود.

محجوب اضافه کرد: کلید مکانی که پرونده‌ها به آنجا تحویل شده، هنوز در اختیار ماست اما دیگر نه مکانی وجود دارد و نه پرونده‌ای یعنی آنجا را زمینه یک کتابخانه کرده‌اند یعنی مجلس تنها یک کلید در اختیار دارد.

علیرضا محجوب در ادامه سخنانش تصریح کرد: اگرچه ما از قسمت‌های مهم مدارکی که سپرده بودیم، آنان را دریافت کردیم یعنی نزدیک به 2000 صفحه مدارک است که در اختیار کمیسیون اصل 90 قرار دارد ولی از آنجایی که این اوراق بیش از 20 هزار صفحه بود و مجلس مکان مناسبی برای نگهداری آن نداشت، به همین دلیل در سازمان تامین اجتماعی نگهداری می‌شد.
ادامه دارد.....
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار