امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47652
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 50
علی‌آقا فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: در این بازدید که به همت کانون اوقات فراغت تابستانی شهید مصطفی خمینی شهر آوج با ...

علی‌آقا فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: در این بازدید که به همت کانون اوقات فراغت تابستانی شهید مصطفی خمینی شهر آوج با همکاری این اداره کل انجام گرفت دانش‌آموزان دختر این کانون که از اعضای محیط‌یاران دانش‌آموزی این شهرستان نیز هستند از موزه تنوع زیستی شهر محمدیه بازدید کردند.

وی افزود: این موزه به منظور حفظ سوابق و ذخایر گیاهی و جانوری، تحقیق، توسعه زیست محیطی و همچنین انتقال اطلاعات و آگاهی، آموزش و تفریح عموم مردم و همچنین شناساندن هر چه بیشتر محیط طبیعی با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین و شهرداری محمدیه در دی‌ماه سال 87 طراحی و پس از پنج ماه افتتاح شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه کرد: این موزه شامل سه بخش سالن ورودی، اصلی و آموزشی با مساحت 400 مترمربع بوده که سالن اصلی آن با وسعت 215 مترمربع دارای 18 غرفه با ترکیبی از نقاشی، «دیاروما» و سه بخش ویترین نمایشی است.

فرهادی یادآور شد: سالن اصلی و ویترین‌ها با الهام از طبیعت استان قزوین و زیستگاه‌های طبیعی همراه با نمونه‌های جانوری، گیاهی، اسکلت، هدمانت، پنل و سنگ طراحی شده است به طوری که بازدید‌کنندگان با مراجعه به این موزه می‌توانند برداشت و تصویر تقریباً جامعی از محیط زیست و حیات وحش استان داشته باشند.
انتهای پیام/2667/ز20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها