امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47659
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 68
سعید گل‌‌لاله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، از اجرای طرح اهدای خون برای کمک به بیماران کلیوی در بیمارستان لبافی‌نژاد خبر داد و گفت: با ...

سعید گل‌‌لاله در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، از اجرای طرح اهدای خون برای کمک به بیماران کلیوی در بیمارستان لبافی‌نژاد خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روزانه 3 هزار واحد خون باید ذخیره شود نیاز است که اهدای خون مستمر باشد.

وی با بیان اینکه بیماران کلیوی از جمله بیمارانی هستند که به دریافت مستمر خون نیازمند هستند ادامه داد: بیمارستان لبافی‌نژاد بیشترین بیمار کلیوی را دارد و 6 مرکز درمانی در اطراف این بیمارستان قرار دارد به همین دلیل ایجاد فرهنگ اهدای خون به این بیماران کمک بسیاری به آنها خواهد کرد.

گل لاله گفت: به صورت متوسط هر بیمار کلیوی در هفته ۳ بار برای انجام عمل دیالیز به خون احتیاج دارد به همین دلیل مصرف خون در این بیماران بسیار بالاست.

مسئول اجرای طرح اهدای خون در بیمارستان لبافی‌‌نژاد تصریح کرد: بسیاری از خانواده بیماران دیالیزی درگیر تأمین خون بیماران خود هستند و گاهی گروه‌های خونی O منفی،A و AB منفی بسیار کمیاب می‌شوند و این بیماران را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

وی با اشاره به افزایش بیماری های کلیوی در کشور گفت: اگر به بیمار کلیوی، به موقع خون نرسد. ظرف 48 ساعت فوت می‌کند. اما اگر افراد سالم هر 6 ماه یکبار خون خود را اهدا کنند مشکل این بیماران برطرف می‌شود.

وی گفت: به همین دلیل پنجشنبه 28 شهریور از ساعت 8:30 صبح تا 16:30 بعدازظهر در بیمارستان لبافی‌نژاد مراسم اهدای خون انجام خواهد شد. تاکنون 200 نفر برای اهدای داوطلبانه خون خود ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین آزمایش HIV، هپاتیت و دیفتری به صورت رایگان در همین روز برای اهداکنندگان خون انجام خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار