امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47660
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 47
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، بهرام عین الهی در آیین اختتامیه پنجمین المپیاد ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، بهرام عین الهی در آیین اختتامیه پنجمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی کرمان افزود: اولویت نخست فعالیت دانشگاهیان شامل اساتید و دانشجویان جهاد علمی است که باید در این مسیر گام بردارند.

وی کسب علم و دانش را در زمان حاضر یک اولویت برشمرد و گفت: در نظام سلامت باید چالش ها را بشناسیم، راهکارها را بدانیم و راه حل بدهیم تا بتوانیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: این المپیاد در دنیا بی نظیر است و المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور کار بومی و ویژه ماست.

عین الهی اظهار کرد: در تحقق جهاد علمی باید به گذشته و سوابق خود نگاه کنیم و ببینیم نقطه آغاز و پایان و جایگاه فعلی ما کجاست و خود را با کشورهای پیشرفته که از 200 سال پیش پیشرفت علمی را آغاز کرده‌اند، نباید مقایسه کرد.

وی با اشاره به رسالت جوانان در تحقق جهاد علمی خاطرنشان کرد: باید به تلاش مضاعف و کوشش بپردازیم و اساتید و دانشجویان باید بیش از گذشته مطالعه و تلاش کنند تا به قله های مورد نظر برسند.

عین الهی، افزود: امروز دشمنان، دانشمندان ما را ترور می‌کنند زیرا می‌دانند راز پیشرفت، توسعه علمی است.باید کار گروهی را بیاموزیم و آن را انجام دهیم که یکی از محاسن المپیاد، کار گروهی و ارزش آن است.

دانشگاهها با روش های سنتی به جایی نخواهند رسید

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: دانشگاههای کشور با روش های سنتی با جزوه نویسی و جزوه دهی و حفظ مطالب و ارایه مطالب حفظی به جایی نخواهد رسید و باید به فکر راهکارهای جدید و مسئله محور باشیم.

عین الهی بیان کرد: اهمیت به علوم پایه از دیگر موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ادغام علوم پایه و بالینی به رشد علم منجر می‌شود و تحقیقات علوم پایه جزئی از علوم بالینی است.

وی بر کیفیت کار نیز تأکید کرد و گفت: تلاش دو دهه همکاران ما نشان داده که کیفیت در درون ماست و متأسفانه در مواردی به این کیفیت سطح نگری می شود در حالی که در واقع کیفیت یک کار جامع است.

وی تصریح کرد: مهمترین عامل کیفیت، استاد و دانشجو است و شاید تجهیزات به این اندازه مهم نباشد، باید به خود برگردیم و به بخش ها توجه کنیم و فکر نکنیم که کیفیت باید از تهران و یک دانشگاه خاص باشد، بلکه هر نقطه از کشور می‌تواند کیفیت ایجاد کند.

عین الهی به سابقه برگزاری المپیاد علمی در کشور اشاره کرد و گفت: تفکر المپیاد سال 1387 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح و از سال 88 این المپیاد آغاز شد و پنج دوره ادامه یافت. توجه به نخبگان و استعدادهای درخشان بدون توجه به مدرک گرایی و توجه ویژه به محتوا از جمله اهداف این المپیادهاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها