امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4767
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۵۱
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «اسماعیل هنیه» طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد العباسیه واقع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «اسماعیل هنیه» طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد العباسیه واقع در غرب شهر غزه گفت: ما خواستار یک استراتژی مبتنی بر پایبندی بر اصول، ترسیم دوباره اهداف ملی در دو بعد مرحله‌ای و راهبردی، تقویت مشارکت راهبردی در تصمیم‌سازی و ایجاد برنامه سیاسی با مشارکت عربی جهت حفظ اصول و نیز تقویت مقاومت برای گرفتن حقوق ملت فلسطین، هستیم.

هنیه بر موضع ملت فلسطین در مخالفت با طرح صلح عربی با رژیم اشغالگر و تبادل زمین با این رژیم و نیز عدم پذیرش چشم‌پوشی از یک وجب از خاک فلسطین و سیاست امتیازدهی تاکید کرد و خواستار عدم به رسمیت شناختن اسرائیل در یک وجب از سرزمین فلسطین شد.

وی گفت: کسانی که دم از مبادله می‌زنند ما به آنها می‌گوئیم که فلسطین ملک فروشی یا مبادله‌ای و تجاری نیست، فلسطین مرز‌های تاریخی و سرزمین ثابت و قدس یکپارچه است و آوارگان حق دارند به وطن و سرزمین خود که رانده شده‌اند، بازگردند و استراتژی امتیازدهی و مذاکرات بیهوده است و چیزی حاصل نخواهد کرد.

هنیه اظهار داشت: موضع ما در قبال طرح جدید عربی برای تبادل زمین منفی است و تاکید می‌کنیم که این طرح از سوی ملت و امت ما مردود است و هیچ کس حق ندارد با آن موافقت نماید.

هنیه در ادامه تصریح کرد که این طرح خطرات زیادی برای ملت فلسطین در اراضی اشغالی سال 1967 و 1948 و فلسطینیان در خارج از فلسطین دارد و حتی برای حق امت عربی و اسلامی در فلسطین به عنوان سرزمین اوقاف اسلامی دارد.

وی افزود که این امتیازدهی جدید همزمان با نهضت امت و ملت‌های آن و بهار عربی رخ می‌دهد و آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا کشورهای شاهد بهار عربی را از پرداختن به قضیه اصلی خود منحرف کرده و امتیازات تاریخی از بقایای رژیم‌های عربی در خصوص قضیه فلسطین و حق فلسطینیان در سرزمین فلسطین بگیرند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها