امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47674
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 149
«محمد بنیادی» معاون قرآنی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پس از ...

«محمد بنیادی» معاون قرآنی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پس از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، وزات آموزش و پرورش اقدامات قابل توجهی داشت که اجرای طرح ملی حفظ و همچنین تقویت مدارس قرآنی از جمله آن است.

وی با اشاره به اهمیت تأسیس مدارس قرآنی در کشور افزود: سعی وزات آموزش و پرورش در سال‌های اخیر افزایش تعداد مدارس قرآنی در مقطع ابتدایی بود به طوری که در سال گذشته برای نخستین بار یک‌هزار و 311 مدرسه قرآنی با ثبت‌نام بیش از 380 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی فعالیت خود را با برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های تخصصی قرآنی آغاز کردند.

مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال حدود 700 مدرسه به تعداد مدارس قرآنی افزوده شده است، یعنی در مجموع بیش از دو هزار مدرسه قرآنی با 500 هزار دانش‌آموزی که تاکنون ثبت‌نام کردند در سال تحصیلی 92-93 به فعالیت قرآنی خواهند پرداخت. 

بنیادی با بیان اینکه تاکنون 26 استان کشور آمار مدارس قرآنی خود را به مسئولان اعلام کرده‌اند، ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور مدارس قرآنی تأسیس شده است که بیشتر این مدارس در مقطع ابتدایی هستند اما امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم این مدارس را در مقاطع بالاتر نیز تقویت کنیم تا از این طریق گامی به سوی اهداف عالی نظام و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری برداشته باشیم چرا که مدارس قرآنی نقش بسزایی در تربیت و ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه دارند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس قرآنی با اختیار و علاقه اولیا و دانش‌آموزان صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: در این مدارس که در ساعات رسمی سایر مدارس فعالیت می‌کنند اساتید قرآنی دانش‌آموزان را با مبانی و همچنین معارف، شایستگی‌ها و مهارت‌های تکمیلی قرآنی آشنا خواهند کرد و در پایان دوره تحصیل نیز دانش‌آموزان گواهینامه قرآنی دریافت می‌کنند.

بنیادی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان شهریورماه مجوز بیش از دو هزار مدرسه قرآنی برنامه‌ای صادر شود، گفت: مدارس فوق‌برنامه‌ای قرآن بیش از سه سال و مدارس برنامه‌ای قرآن یک سال است که فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که امیدواریم با افزایش بودجه بتوانیم فعالیت این مدارس را تثبیت کرده و با برنامه‌ریزی و توسعه مدارس قرآنی در آینده نزدیک شاهد تبدیل تمامی مدارس به مدارس قرآنی باشیم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها