امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۱:۵۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 477
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۴
تعداد بازدید: 333
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، مجلس شورای اسلامی هفته آینده روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت. وکلای ملت بررسی لایحه معاهده استرداد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، مجلس شورای اسلامی هفته آینده روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت.

وکلای ملت بررسی لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، طرحبه گزارش خبرگزاری پیروان موعود، مجلس شورای اسلامی هفته آینده روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جلسه علنی خواهد داشت.

وکلای ملت بررسی لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، لایحه ممنوعیت خلع ید و قلع و قمع ورزشگاهها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی و طرح انتزاع خدمات بیمه درمانی مددجویان روستایی و عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر از سازمان سلامت ایران و الحاق آن به کمیته امداد امام خمینی (ره) که در اجرای آئین نامه با اولویت در دستور کار مجلس قرار گرفته به عنوان نخستین موارد در دستور کار رسیدگی خود دارند.

بر اساس این گزارش لایحه اصلاح عضویت ایران در مجمع بین‌المللی انرژی و لایحه تعیین حریم حفاظتی-امنیتی اماکن و تاسیسات کشور، لایحه موافقتنامه ایجاد و راه اندازی بانک اطلاعاتی سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در خصوص قاچاق و تخلفات گمرکی، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران با دولت‌های جمهوری کنیا و جمهوری عراق به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات های بر درآمد نیز در دستور کار مجلس برای نشست‌های هفته آینده قرار دارد.

بر اساس این گزارش رسیدگی به لایحه اصلاح قانون اعتبار اسناد عادی وام‌های پرداختی شرکتهای تعاونی روستایی، عشایری و صیادی،لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات‌های انضباطی نیروهای مسلح و لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات هم برای هفته آینده در دستور کار مکتوب مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

لایحه اجازه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به 3 پروتکل‌ اصلاحی کنوانسیون ورشو و اصلاحی آن به موجب پروتکل لاهه مربوط به یکسان کردن برخی از مقررات حمل و نقل هوایی بین المللی، طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور ، لایحه تعیین مرجع تهیه و تصویب مقررات مربوط به تخلفات از نظامات راجع به امور شهری و شد و آمد و چگونگی اجرای آن و  لایحه دریافت عوارض برق تجدیدپذیر نیز قرار است از سوی نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد.

گزارش کمیسیون عمران درمورد رد طرح اصلاح ماده (5) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح بند (ج) ماده (178) قانون برنامه پنج ساله پنجم جمهوری اسلامی ایران دیگر دستور کار مجلس است. گفتنی است این دو طرح توسط شورای عالی استانها ارائه شده و در اجرای ماده 147 آئین‌نامه داخلی به‌تقاضای شورای مذکور در دستور قرار گرفته است.

گزارش کمیسیون کشاورزی درمورد لایحه اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرائم زیست محیطی، طرح استفساریه‌ای درباره قانون بیمه، طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق التدریس استخدامی در آموزش و پرورش و رسیدگی به گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه اصلاح ماده (8) قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران،از دیگر دستور کارهایی است که برای نشست‌های علنی هفته آینده مجلس در نظر گرفته شده است. 
   
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها