امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47706
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 76
فاطمه آلیا عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

فاطمه آلیا عضو شورای مرکزی جبهه پایداری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره زمینه‌های تحقق حماسه اقتصادی اظهارداشت: یکی از ارکان اصلی پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور استقلال اقتصادی آن است، چراکه وابستگی اقتصادی، وابستگی سیاسی را نیز به دنبال خواهد داشت که در نهایت به استقلال سیاسی و اقتدار آن کشور خدشه وارد می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس بر همین اساس تصریح‌کرد: مقام معظم رهبری اهمیت استقلال اقتصادی را با شعار جهاد اقتصادی و اصلاح الگوی مصرف مدنظر قرار قرار دادند و امسال را نیز سال حماسه اقتصادی نامیدند که به معنی حرکت جهادی در جهت پویایی اقتصاد به سمت قطع وابستگی از بیگانه است.

وی در ادامه تاکیدکرد: تلاش بی‌وقفه با برنامه‌ریزی و الویت‌بندی اقتصادی، هم مفهوم حماسه را محقق کرده و هم دشمنان را که فشارهای خود را بر مسائل اقتصادی متمرکز کرده‌اند، ناکام می‌گذارد.

آلیا به تولید ملی و رونق کسب وکار اشاره کرد و آن را بسیار مهم دانست و گفت: دولت باید برای کاهش واردات و افزایش صادرات برنامه‌ریزی داشته باشد چراکه این مسئله موجب افزایش اشتغال و روحیه کار و تلاش می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین به مطالعه وزرا بر روی اقتصاد مقاومتی برای تحقق حماسه اقتصادی تأکید کرد.

وی در پایان به بخش صنعت و فناوری اشاره و آنها را مهم ارزیابی کرد و گفت: طی هشت سال گذشته اقدامات خوبی شده است اما باید اقدامات بیشتری صورت گیرد چراکه دولت یازدهم بیشتر وعده‌های اقتصادی و معیشتی داشته و مردم انتظار دارند قدم‌های موثری در زمینه اقتصاد برداشته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها