امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47709
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 70
جلیل جعفری نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به حضور رئیس ...

جلیل جعفری نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: در این جلسه اهداف و برنامه‌های کمیسیون در چهار محور به صالحی ارائه شد که اولین و مهمترین آن تولید برق از فعل‌ و‌ انفعالات هسته‌ای بود که با توجه به برنامه بلندمدت و همچنین مطالعات صورت گرفته در این حوزه، تولید برق هسته‌ای در کشور باید به 20 هزار مگاوات برسد.

وی افزود: دومین هدف ترسیم شده توسط کمیسیون، بهره‌گیری از انرژی هسته‌ای در بخش درمان، کشاورزی و صنعت است که لازمه این کار، توسعه راکتورهای هسته‌ای تحقیقاتی و توسعه شتابگرهای کوچک بیمارستانی و شتاب‌دهندگان بزرگ است که به تولید رادیوداروها می‌پردازند.

رئیس کمیته انرژی هسته‌ای کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: محور سوم، بهره‌مندی از چرخه کامل سوخت هسته‌ای برای تولید میله‌های سوخت هسته‌ایست که در داخل راکتور نیروگاه به کار می‌رود و در محور چهارم نیز بر نقش انرژی هسته‌ای و ساخت تجهیزات هسته‌ای در کارخانجات کشور تأکید و انرژی هسته‌ای به عنوان سکوی پرتاب صنعت کشور و ارتقا آن دانسته شد.

جعفری خاطرنشان کرد: مقرر شد تا برنامه‌های عملیاتی سازمان انرژی اتمی در چارچوب مشخص شده توسط کمیسیون تدوین و کمیسیون نیز وظیفه نظارتی خود در این بخش را انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها