امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47714
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 60
علی دیواندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه دولت برای تامین ارز دارو، اظهارداشت: ...

علی دیواندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه دولت برای تامین ارز دارو، اظهارداشت: براساس این مصوبه با مشارکت بانک مرکزی و بانک ملت به عنوان یکی از بانک های عامل، ارز مورد نیاز شرکت های واردکننده دارو تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که این مصوبه تنها با عاملیت بانک ملت اجرا می‌شود، گفت: این همکاری منحصر به بانک ملت نیست، همه بانک‌ها در آن مشارکت خواهند داشت. بر اساس این مصوبه، شرکت‌های واردکننده دارو می‌توانند از طریق تعامل با بانک‌های عامل و دریافت ارز لازم، نسبت به تامین داروی مورد نیاز کشور اقدام کنند.

مدیرعامل بانک ملت تصریح کرد: طبق این مصوبه ارز مورد نیاز شرکت‌های واردکننده دارو در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد و این ارز بر اساس نیاز شرکت‌های مذکور مطابق روال جاری که پیشتر هم از طریق ثبت سفارش و ثبت در پرتال بانک مرکزی انجام می‌شد، به آنها اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: با پیگیری وزیر محترم بهداشت، به شرکت‌های واردکننده دارو سه ماه مهلت داده خواهد شد تا معادل ریالی مربوط به ارز دارویی را با بانک‌ها تسویه کنند. بدین ترتیب بخش مهمی از مشکل کمبود نقدینگی برای خرید ارز از سوی این شرکت‌ها رفع خواهد شد.

دیواندری با بیان اینکه دولت قول داده است که در مدت این سه ماه، نوسانات نرخ ارز را تا سطح 10 درصد برای شرکت‌های واردکننده دارو تثبیت کند، گفت: همچنین بر اساس این مصوبه، دولت موافقت کرد 35 درصد وثیقه نقدی شرکت‌های واردکننده دارو بابت ارائه جواز سبز گمرکی به سایر وثایق غیرنقد، قابلیت تبدیل داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها