امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47719
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باغ بسم الله» عنوان مجموعه 114 اثر خوشنویسی آیه «بسم الله الرحمن ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باغ بسم الله» عنوان مجموعه 114 اثر خوشنویسی آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» است که توسط «مرتضی سلیمی سوزمه قلعه‌ای» خوشنویس افغان مقیم رفسنجان کتابت شده و انتشارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را منتشر کرده است.
در این مجموعه که به صورت رنگی و با کاغذ کلاسه توسط انتشارات «سورمه» منتشر شده است 50 اثر نستعلیق، 42 اثر شکسته نستعلیق، 17 اثر ثلث و 5 اثر هم با خط نسخ کتابت شده است.
آنگونه که این خوشنویس افغان در مقدمه اثر خود یادآوری کرده است، اصل این آثار قرار است که توسط این هنرمند به موزه آستان قدس رضوی اهدا شود.
مرتضی سلیمی سوزمه قلعه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به پیشینه فعالیت هنری خود اشاره کرد و گفت: در سال 1365 به ایران مهاجرت کردم و از همان زمان تاکنون در شهر رفسنجان به فعالیت‌های هنری مشغول هستم.
این هنرمند افغان در سال 1390 موفق به اخذ مقام فوق ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران شد و تاکنون در نمایشگاه‌های گوناگونی نیز شرکت کرده است.
وی در حال حاضر به عنوان یکی از اساتید انجمن خوشنویسان رفسنجان در حال آموزش هنر خوشنویسی به هنرمندان این شهرستان است.انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها