امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47725
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 76
غلامرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اعزام اولین گروه به حج 92 موضوعی که در این اعزام وجود داشت داشتن مبلغ بیش از 5 هزار ...

غلامرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اعزام اولین گروه به حج 92 موضوعی که در این اعزام وجود داشت داشتن مبلغ بیش از 5 هزار دلار همراه زائران بود که بنابر بخشنامه‌ای که دولت عربستان اعلام کرده است زائران بیشتر از 5 هزار دلار نباید همره خود داشته باشند و اگر بیشتر از این مبلغ همراهشان باشد باید در مبادی ورودی فرودگاه مدینه و مکه اظهار نامه پر کنند.

وی ادامه داد: این به آن معنا است که اگر اظهار نامه پر نکنند و این مبلغ توسط مأموران سعودی کشف شود مازاد این مبلغ به نفع سعودی‌ها به جرم اینکه این موضوع را کتمان کرده‌اند، برداشته می‌شود.

معاون حج سازمان حج و زیارت اظهار داشت: بنابراین همه زائران موظف هستند اگر مبلغی بالغ بر 5 هزار دلار یا معادل 5 هزار دلار سایر ارزهای رایج را به همراه دارند حتما باید اظهارنامه‌ای را که در هواپیما به آنها تحویل داده می‌شود یا در ورود به سالن ترانزیت مکه یا جده به آنها تحویل داده می‌شود تکمیل کنند و توسط مسئولین گمرک اظهار کنند تا ممهور شود تا موقع خروج دوباره این افراد دچار مشکل نشوند و اگر در موقع خروج هم بیش از 5 هزار دلار همراه داشته باشند آن مبلغ مازاد به نفع کشور عربستان برداشته می‌شود.

زائران از حمل متادون خودداری کنند

رضایی افزود: افرادی که نیاز دارند تا داروهای خاصی را با خود ببرند باید با مدیر کاروان خود هماهنگ کنند و مدیر نیز با پزشک مجموعه هماهنگ می‌کند بنابراین حمل داروهای خاص مشکلی ندارد بلکه داروهایی که جزء مواد مخدر کدئین دار هستند از نظر دولت عربستان ممنوع است.

وی ادامه داد: مرکز پزشکی ما اسامی این زائران بیمار و نوع بیماری آنها را دارند و برای آنها داروهای خاصی را که زمان ثبت نام فرم تکمیل کرده‌اند برای آنها ارسال می‌کند و یا در آنجا برای آنها خریداری می‌شود.

معاون حج سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در مبادی خروجی ما از خروج مواد مخدر مانند قرص متادون جلوگیری می‌کنند اما بقیه داروهای اختصاصی موردی ندارد.

آخرین پرواز حج امسال 4 ذی‌الحجه انجام می‌شود

رضایی افزود: اولین گروه امروز پرواز کردند و وارد مدینه شدند و هر دو سه ساعت استان‌های ما پرواز دارند و طبق برنامه‌ای که به آنها داده شده است هر ایستگاه پروازی در تهران در روز بین سه تا 4 پرواز انجام می‌دهد و تا چهارم ذی‌الحجه ادامه دارد که در آن روز آخرین زائر وارد مدینه می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها