امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47736
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه امروز، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه اعلام کرد که "لورن فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه روز سه شنبه (17 سپتامبر- 26 شهریور) برای یک دیدار کاری به مسکو سفر کرده  تا در دیدار با "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اوضاع کنونی پیرامون سوریه را با توجه به ابتکارعمل جدید مسکو در خصوص نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه مورد بررسی قرار دهد.

لوکاشوویچ گفت: در جریان سفر وزیر خارجه فرانسه موضوعات مهم در دستور کار بین المللی، از جمله در زمینه مشکلات در مناطق حساس، بویژه اوضاع پیرامون سوریه، بخصوص با توجه به پیشنهاد جدید روسیه در مورد  نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

به گفته این دیپلمات بلندپایه، برغم وجود اختلاف بارز در مواضع مقامات مسکو و پاریس در قبال حل و فصل مناقشه سوریه، گفت‌وگوهای روسیه و فرانسه در سطوح بالا همواره در جوی دوستانه، باز و همراه با اعتماد و احترام متقابل دنبال شده و طرفین تلاش می‌کنند تا نقاط مشترکی برای همکاری در جهت یافتن راه قابل قبولی برای حل و فصل این مناقشه به درازا کشیده شده بیابند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: وزرای خارجه روسیه و فرانسه در این دیدار همچنین مسائل مربوط به مناقشه فلسطین و اسرائیل، اوضاع مصر و مالی و همچنین مسائل پیرامون برنامه هسته‌ای ایران را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهند داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها