امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47739
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) اعلام کرد که یک کارگاه آموزشی پنج ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) اعلام کرد که یک کارگاه آموزشی پنج روزه در زمینه آموزش بهترین شیوه‌های امنیت دریایی و مدیریت مرزها برای نیروهای نظامی و دریایی ترکمنستان برگزار کرده‏ است.

نمایندگی رسمی سازمان امنیت و همکاری اروپا در عشق‏‌آباد با صدور بیانیه مطبوعاتی ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد: در این دوره آموزشی که در شهر ترکمنباشی واقع در بخش ترکمنی دریای خزر برگزار شد، 20 افسر از نیروهای دریایی وزارت دفاع و دانشکده نظامی دریایی ترکمنستان حضور داشته‏‌اند.

در بیانیه سازمان امنیت و همکاری اروپا که نسخه‏‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد نیز قرار گرفته، آمده است که 2 تن از کارشناسان بین‌المللی شرکت کنندگان دوره آموزشی مذکور راهبردهای امنیت مرزهای دریایی را آموزش داده و در زمینه فرایند امنیتی در بنادر دریایی، بازرسی کشتی‌ها، بازرسی پاسپورت‌ها و اسناد محوله و کالا در گذرگاه‏‌های دریایی تبادل تجربه کردند.

بررسی مسائل عملیات ضدتروریستی در مرزهای دریایی و تعاملات بین اداری در گذرگاه‏‌های دریایی از دیگر محورهای کارگاه آموزشی پنج روزه سازمان امنیت و همکاری اروپا در شهر ترکمنباشی ترکمنستان بوده‏ است.

این گزارش به نقل از «کریستوفر خورنک» هماهنگ کننده طرح و برنامه‌های مرکز نمایندگی سازمان امنیت و همکاری اروپا در عشق‏‌آباد، حاکی از آن است که تقویت مرزهای دریایی از اهمیت خاص نه تنها برای امنیت ملی بلکه برای ثبات اقتصادی کشور و منطقه نیز برخوردار می‏‌باشد.

در بیانیه مذکور به جزئیات بیشتر برگزاری کارگاه آموزشی مذکور اشاره‏‌ای نشده و تنها اعلام شده است که دوره آموزشی مشابه هفته آینده در عشق‏‌آباد نیز برگزار خواهد شد.

سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) بزرگترین سازمان بین دولتی یا بین‏‌المللی حول مسائل امنیتی می‌باشد که فعالیت‌های آن شامل کنترل اسلحه، حقوق بشر، آزادی مطبوعات و انتخابات آزاد و منصفانه است.

شکل‌گیری سازمان امنیت و همکاری اروپا با برگزاری کنفرانسی در سال 1970 با عنوان «امنیت و همکاری در اروپا»، برای بحث میان شرق و غرب آغاز شد و این کنفرانس در سال 1994 میلادی در نشست بوداپست به «سازمان امنیت و همکاری اروپا» تغییر نام داد.

سازمان امنیت و همکاری اروپا به عنوان بزرگترین سازمان امنیت منطقه‌ای موجود در جهان به دنبال صدور و امضای اعلامیه «هلسینکی» در سال 1975 پایه‌ریزی شد.

این سازمان حوزه جغرافیایی وسیعی از قاره اروپا، قفقاز، آسیای مرکزی و شمال آفریقا و از ونکوور (کانادا) تا ولادی وستک (روسیه) را در برمی‌گیرد.

خط مشی اساسی سازمان امنیت و همکاری اروپا، ایجادصلح و اعتمادسازی مبتنی بر ارزش‌های دموکراتیک، حقوق انسانی و آزادی‌های اساسی، کنترل تسلیحات، دیپلماسی بازدارنده، نظارت بر انتخابات، امنیت اقتصادی و محیط زیست، اعلام خطر اولیه، جلوگیری از برخورد، کشمکش و مدیریت بحران می‌باشد.

ترکمنستان هم در اوایل استقلال این کشور در سال 1992 میلادی به سازمان مذکور پیوست و در سال‌های متمادی عشق‏‌آباد و سازمان امنیت و همکاری اروپا همکاری‌های تنگاتنگی در زمینه تقویت امنیت مرزها، پیشگیری از قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، ارتقا مهارت خبرنگاران محلی، آموزش زبان انگلیسی برای کارکنان و مأموریت امنیت و انتظامی، مرزبانی و گمرک، تجهیز گمرکات ترکمنستان و سایر زمینه داشته و دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار