امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47747
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه‌سازی تهران از جمله برنامه‌هایی است که سازمان زیباسازی شهرداری تهران وعده داده بود ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه‌سازی تهران از جمله برنامه‌هایی است که سازمان زیباسازی شهرداری تهران وعده داده بود در پاییز سال ۹۲ برگزار خواهد شد.

سیدمجتبی موسوی رئیس اداره حجمی سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره احتمال برگزاری این سمپوزیوم در پاییز امسال گفت: یکی از برنامه‌های ما پیگیری برگزاری ششمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است که در حال سیاست‌گذاری برای این دوره هستیم و بعد از آن برنامه اجرایی آن را مشخص خواهیم کرد.

موسوی درباره زمان برگزاری این سمپوزیوم هم گفت: هنوز به طور دقیق مشخص نیست ولی به احتمال زیاد این رویداد در زمستان سال جاری برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: تلاش ما این است که این سمپوزیوم تا پایان سال جاری برگزار شود.
 به گزارش فارس، سمپوزیوم‌های بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران هر ساله با حضور هنرمندان ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.

سابقه برگزاری این سمپوزیوم‌ها به سال ۸۵ بازمی‌گردد که اولین دوره آن در پارک چیتگر برگزار شد و به همه متریال‌های مختلف در هنر مجسمه‌سازی از جمله آهن، چوب، ‌سنگ، پی.وی.سی و ...  اختصاص داشت. دومین دوره پاییز سال 88 در سطح ملی و در نگارخانه برگ واقع در میدان هروی برگزار شد که تنها از متریال آهن استفاده شد. سومین سمپوزیوم بین‌المللی نیز سال 90 از جنس سنگ در برج میلاد برگزار شد. سال 91 نیز چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی از جنس سنگ و در باغ موزه قصر واقع در منطقه مرکزی شهر (خیابان شریعتی) برگزار شد و پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی نیز از جنس چوب در پارک نوروز واقع در بوستان آب و آتش برگزار شد.

اکنون این سمپوزیوم به ششمین دوره خود رسیده است که قرار است تا پایان سال 92 به صورت بین‌المللی برگزار شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار