امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47750
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از جمع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، کارگردانان 248 فیلم متقاضی شرکت در بخش مستند اجتماعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از جمع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، کارگردانان 248 فیلم متقاضی شرکت در بخش مستند اجتماعی بوده و در دو بخش مستند پُرتره و مستند دینی- آیینی هم به ترتیب 137 و 127 فیلمساز ثبت اثر کرده‌اند.

براساس این گزارش، علمی- زیست محیطی (106 فیلم)، جنگ و دفاع مقدس (94 فیلم)، تاریخی- انقلاب اسلامی (87 فیلم)، قوم شناسی (82 فیلم) از جمله سایر گونه‌های موضوعی بخش مسابقه ملـــی جشنواره سینما حقیقت هستند.

برپایه این گزارش، در دو «بـــخش ویــــژه» جشنواره سینماحقیقت نیز 71 مستندساز متقاضی شرکت در بخش سیاسی- اقتصادی بوده و 58 فیلمساز نیز فرم بخش مستند- داستانی (DocuDrama) را تکمیل کرده اند.

آمار بخش «مسابقه بین‌الملل» جشنواره نیز پس از استخراج نهایی اعلام خواهد شد و بزودی کار انتخاب و معرفی فیلم‌های برگزیده بخش مسابقه ملی هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به انجام خواهد رسید.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت را در شهر تهران برگزار خواهد کرد. 
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها