امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4776
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۵۱
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا امروز جمعه مدعی شد که ایران و کره شمالی ضمن نقض ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک مقام ارشد دولت آمریکا امروز جمعه مدعی شد که ایران و کره شمالی ضمن نقض قطعنامه‌های سازمان ملل به دنبال دستیابی به اقلام و کالاهای با تکنولوژی بالا؛ در ارتباط با برنامه‌های هسته‌ای هستند.

«توماس کانتریمن» معاون امنیت بین‌المللی و منع تکثیر کاخ سفید مدعی شد: ایران همچنین علیرغم ممنوعیت‌ها برای دولت سوریه سلاح و مهمات ارسال می‌کند.

وی در یک کنفرانس خبری کوتاه در وین گفت: هم ایران و هم کره شمالی کانالهایی ایجاد کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد  به صادرات و تهیه اقلام مورد نیاز در صنعت تسلیحاتی خود بپردازند.

کانتریمن گفت: ایران و کره شمالی تحت تحریم‌های سازمان ملل هستند و هرگونه فروش اقلام با تکنولوژی بالا که مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای و موشکی هستند از طرف آنها ممنوع است.

یک مقام ارشد دیگر آمریکایی در مصاحبه با خبرنگاران به شرط ناشناس ماندن در واکنش به سوالی درباره ارتباط و همکاری ایران و کره شمالی در زمینه مسائل هسته‌ای مدعی شد که این دو کشور با یکدیگر ارتباط دارند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها