امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47763
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 64
محمدحسین ناصربخت قائم مقام شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر آئینی سنتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: در این دوره سمینارهای ما بیشتر ...

محمدحسین ناصربخت قائم مقام شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر آئینی سنتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس اظهار داشت: در این دوره سمینارهای ما بیشتر به جذب محققین خارجی افزایش پیدا کرده است و سعی کردیم به موضاعات جدیدی در سمینارها بپردازیم، ضمن اینکه اگر موضاعات پیشین مثمر ثمر بوده است را ادامه می‌دهیم.

قائم مقام شانزدهمین جشنواره تئاتر آئینی سنتی به رشد کیفیت آثار صحنه‌ای اشاره کرد و گفت: در این دوره یادواره «مرشد ترابی» نیز توسط 22 نقال در سالن‌های مختلف میزبان اجراهای صحنه‌ای در بین اجراهای اول و دوم در سالن‌های چهارسو، هنر، سنگلج و سالن اصلی صورت می‌گیرد که اکثر این نقالان به شیوه مرشد ترابی نقالی می‌کنند. این نقالان نتیجه کارگاه آموزش نقالی کانون نمایش‌های آئینی سنتی است.
 
وی در خصوص بخش قهوه‌خانه‌ای بیان داشت: بخش قهوه‌خانه‌ای این دوره در رستوران کلاسیک «آق بانو» است که دارای فضای سنتی و تابلوها و کاشی‌های قهوه‌خانه‌ای است. برنامه‌های مختلفی همچون نقل موسیقیایی از مناطق مختلف ایرانی، نقل حماسی، حقه‌بازی و ... خواهیم داشت.

ناصربخت ادامه داد: در این بخش سعی کردیم تا آئین‌ها، نقل‌هایی که کمتر خوانده شده است بپردازیم که از 24 شهریور ماه به مدت شش روز از ساعت 18:30 الی 21:30آغاز می‌شود.
 
به گزارش فارس شانزدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی به دبیری داود فتحعلی‌بیگی در پنج بخش مرور، صحنه‌ای، مهمان، دانشگاهی و بین‌الملل تا 30 شهریورماه امسال برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها