امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47771
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه برنامه دولت برای سرعت دادن به احیای بافت‌های فرسوده همزمان با کیفیت ساخت این واحدها گفت: بافت‌های فرسوده دارای پیشینه تاریخی و هویت و فرهنگ ملی ایران هستند، بنابر این هر گونه دخالت در این بافت‌ها باید با حفظ هویت این بافت‌‌های تاریخی صورت گیرد.
وی ادامه داد: مردم باید در جریان این باز‌آفرینی بافت‌های فرسوده قرار بگیرند، تا ببینیم چگونه می‌توانیم جریان تاریخی، فرهنگی ایران را حفظ کنیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این بافت‌ها عمدتاً دارای ساکن هستند، بنابر این باید نحوه اقدامات ما ضمن حفظ هویت فرهنگی همراه با حفظ حقوق و بر مبنای مشارکت حداکثری آنها باشد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: لذا در واقع عنصر اقدام‌کننده احیای بافت‌های فرسوده باید خود ساکنان باشند و ما باید به عنوان پشتیبان‌کننده مردم عمل کنیم.
وی ادامه داد: در بازسازی بافت‌های فرسوده باید به سمتی برویم که بتوانیم از تشکل ساکنان بافت‌ها در احیای بافت‌های فرسوده استفاده کنیم.
به گفته آخوندی باید خدمات فنی و مهندسی را در اختیار ساکنان بگذاریم و به جایی اینکه مداخله گسترده داشته باشیم از تشکل ساکنان برای احیای بافت‌های فرسوده استفاده کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار