امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47784
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 40
«علی حیدر» وزیر آشتی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با بیان اینکه راه حل سیاسی برای خروج از ...

«علی حیدر» وزیر آشتی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با بیان اینکه راه حل سیاسی برای خروج از بحران سوریه و جلوگیری از حمله خارجی به این کشور روشن و آشکار است،‌ افزود: دمشق معتقد است که امروزه، زمان مناسبی برای رویارویی با هجمه خارجی نیست. مصلحت سوریه و ملت این کشور در جلوگیری از حمله خارجی است.

طرح روسیه با توقف تهدید‌های آمریکا علیه سوریه پایان می‌یابد
 
وی در پاسخ به این سؤال که ابتکار روسیه برای قرار دادن سلاح شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی، ممکن است راه را برای زیاده خواهی‌های آمریکا و حمله نظامی باز می‌کند، اظهار داشت:‌ این سخن در صورتی که هدف فقط نظارت بین‌المللی و یا امحاء سلاح شیمیایی باشد؛ درست است.
 
علی حیدر تصریح کرد: از طرحی سخن می‌گوییم که در چارچوب یک روند متکامل باشد. روندی که با موافقت سوریه مبنی بر نظارت بین‌المللی بر سلاح‌های شیمیایی آغاز و با موافقت آمریکا و توقف تهدیداتش علیه سوریه و در پیش گرفتن روند سیاسی پایان یابد. لذا ما درباره بخشی از یک ابتکار و توافق سخن نمی‌گوییم. اگر به تضمین‌هایی مبنی بر اجرای این ابتکار دست یابیم در آن صورت می‌توان گفت که به موفقیتی دست یافته‌ایم.

حیدر درباره موضوع ارسال سلاح از سوی غربی‌ها به گروهک موسوم به ارتش آزاد تصریح کرد: موضوع ارسال سلاح بیشتر به ارتش آزاد را می‌توان جائزه‌ای دانست که وی را تنها از بعد رسانه‌ای راضی کند، در نتیجه با ارسال کمک‌های نظامی به افراد مسلح تغییری در عرصه میدانی ایجاد نمی‌شود زیرا مشکل گروه‌های مسلح در حجم اسلحه نیست بلکه در افراد مسلحی است که از خارج به سوریه آورده می‌شوند.

وزیر آشتی ملی سوریه در پاسخ به سؤالی درباره نقش جمهوری اسلامی ایران در جلوگیری از حمله نظامی آمریکا علیه سوریه نیز گفت:‌ اراده سیاسی و نظامی ایران همواره در مقام مقابله (با آمریکا) بوده است، امروزه در مقابل دیدگان آمریکا اعلام کرد که در متن آن جنگ خواهد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: تاکنون به طور کلی درباره نحوه پاسخ به حمله احتمالی سخن گفته شده است و اینکه همه احتمال‌ها وارد است. همان گونه که اعلام کرده‌ایم دفاع از سوریه از مرزهای این کشور به سمت خارج شروع می‌شود و لذا سخنی درباره جزئیات آن نمی‌گوییم.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها