امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47795
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 51
فرناد ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد مصرف بالای مسکن در میان مردم گفت: باید افراد قبل از انجام عمل جراحی به پزشک خود بگویند ...

فرناد ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد مصرف بالای مسکن در میان مردم گفت: باید افراد قبل از انجام عمل جراحی به پزشک خود بگویند که چه نوع داروی مسکنی استفاده کرده و میزان مصرف آنها چقدر بوده است.

کارشناس پزشک قانونی تصریح کرد: چه داروی مسکن و غیر مسکن چنانچه بیش از اندازه مصرف شود باید قبل از عمل جراحی به پزشک اطلاع داده شود.

ایمانی گفت: مصرف روزانه داروهای مسکن عوارض خطرناکی دارد. مصرف بی‌رویه آنها توصیه نمی‌شود و عملی اشتباه است.

بیماران پس از جراحی نباید درد داشته باشند

رئیس انجمن درد و بی‌حسی موضعی ایران با اشاره به اینکه در دردهای حاد حین اعمال جراحی دچار مشکل هستیم، گفت: بیماران حداکثر تا 3 ماه پس از اعمال جراحی باید دردشان از بین برود، بنابراین چنانچه بیمار دردی داشته و درمان نشود، این درد حاد به درد مزمن تبدیل می‌شود.

ایمانی افزود: درمان دردهای مزمن بسیار سخت‌تر است و بیماران باید بدانند پس از به هوش آمدن اگر روش جراحی آنها درست باشد، نباید دردی داشته باشند.

رئیس انجمن درد و بی‌حسی موضعی افزود: بیمار باید بدون درد بیدار شود و به منزل برود. این کار با داروی مناسب و روش جراحی خوب، شدنی است.

وی گفت: در این میان بحث فرهنگی مطرح است و ممکن است جراح اطلاعی نداشته باشد که بیمار بعد از جراحی نباید دردی داشته باشد، جراحان فکر می‌کنند اگر بیمار درد داشته باشد، خوب است و می‌توانند به خوبی معاینه‌اش کنند.

ایمانی تصریح کرد: در حالی که حق بیمار است که پس از جراحی دردی نداشته باشد و از نظر اخلاقی در تمام مراحل جراحی تا مرخص شدن بیمار نباید احساس درد کند.

دردهای شایع و حاد

وی دردهای کمر، زانو و سردرد را شایع‌ترین دردها دانست و گفت: پس از آن دردهای سرطانی قرار دارند.کنترل درد بسیار اهمیت دارد و دردهای حاد پس از عمل جراحی از چالش‌های پزشکی است چرا که در بسیاری موارد کنترل نمی‌شوند.

این کارشناس پزشکی قانونی گفت: دردهای مزمن نیز شامل دردهای سیاتیک، سردردهای میگرنی، کمردردهای شدید، دردهای سرطانی و غیره است که سال‌ها زمان می‌برد و فرد را دچار از کارافتادگی و معلولیت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار