امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47813
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر تولید قسمت تازه‌ای از مجموعه فیلم «گوست رایدر» پس از پیروزی حقوقی شرکت مارول در یک دعوای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر تولید قسمت تازه‌ای از مجموعه فیلم «گوست رایدر» پس از پیروزی حقوقی شرکت مارول در یک دعوای دادگاهی اعلام می‌شود.

دادگاه عالی لس‌آنجلس چند روز قبل رای پرونده حقوقی مربوط به تولید قسمت‌های تازه‌ای از «گوست رایدر» را به نفع شرکت فیلم‌سازی مارول صادر کرد.

شرکت فیلم‌سازی مارول از چند سال قبل درگیر یک پرونده حقوقی با گری فریدریچ خالق اصلی قصه و کاراکترهای «گوست رایدر» بوده است.
گری فریدریچ با عنایت به این نکته که وی خالق قصه و کاراکترهای داستان کمیک استریپی و ابرقهرمانانه گوست رایدر است، خواهان سهم زیادی از موفقیت نسخه سینمایی این قصه بود.

رأی دادگاه در عین حال بر روی این مسئله تأکید کرد که دو طرف دعوا باید با همکاری و مساعدت یکدیگر، مشکلات پیش رو را به شکلی عادلانه حل کنند.

اما شرکت فیلم‌سازی مارول بر اساس رأی کلی دادگاه، اجازه تولید قسمت‌های تازه‌ای از مجموعه فیلم ابرقهرمانانه «گوست رایدر» را دارد.

گری فریدریچ همکاری خود با شرکت انتشاراتی مارول را (که اختصاص به چاپ کتاب‌های مصور و ابرقهرمانانه داشته است) از دهه هفتاد میلادی شروع کرد.

او کاراکتر گوست رایدر را برای این شرکت در سال 1972 خلق کرد و این شخصیت در چندین قصه مختلف کمیک استریپی این شرکت انتشاراتی ظاهر شد.
مسئولان شرکت انتشاراتی مارول پس از تأسیس واحد فیلم‌سازی خود در یک دهه قبل،‌ تصمیم به تولید مشترک فیلم‌های کمیک استریپی با کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی گرفتند. این فیلم‌ها بر اساس قصه‌های ابرقهرمانانه شرکت انتشاراتی مارول تهیه و تولید می‌شوند.

شرکت فیلم‌سازی مارول در ماه مه تصمیم گرفت قسمت تازه‌ای از مجموعه فیلم «گوست رایدر» را تولید کند و در آن زمان بود که گری فریدریچ ادعای مالکیت خود بر روی کاراکتر محوری قصه را مطرح کرد.

اولین قسمت «گوست رایدر»سال 2007 با بازی نیکلاس کیج در نقش اصلی ساخته شد. این فیلم با هزینه تولید  100 میلیون دلاری، حدود 115 میلیون دلار در سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد.

دومین قسمت فیلم در سال 2012 نتوانست موفقیت نسبی نسخه اصلی را تکرار کند و با فروش 51 میلیون دلاری در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، لقب یک کار کم‌ فروش را گرفت.

شکست تجاری قسمت دوم فیلم باعث شد تا مسئولان شرکت فیلم‌سازی مارول، قصه کمیک استریپی «گوست رایدر» را به قفسه بایگانی بسپارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها