امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47835
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در دیدار «سپهبد رمضان رحیم‌اف» وزیر کشور تاجیکستان با «سوزان الیوت» سفیر آمریکا در دوشنبه مهمترین ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در دیدار «سپهبد رمضان رحیم‌اف» وزیر کشور تاجیکستان با «سوزان الیوت» سفیر آمریکا در دوشنبه مهمترین مسائل امنیتی و همچنین وضعیت مرزهای تاجیک- افغان پس از خروج نیروهای آیساف از افغانستان در سال 2014 و مسأله مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و مواد مخدر بررسی شد.

در این دیدار که 20 شهریور ماه صورت گرفت، همچنین «دنیس کوسترو» مشاور ارشد سفارت در امور مبارزه با مخدر و حفظ نظام قانونی شرکت داشت و در مورد چشم انداز روابط دوجانبه در بخش‌های مختلف امنیت عمومی تبادل نظر شد.

این دیپلمات آمریکایی با اشاره به تجارب بدست آمده میان واشنگتن و «دوشنبه» در زمینه اجرای طرح‌های مشترک امنیتی تأکید کرد که سفارت طرح ادامه کمک‌های مالی برای تکمیل و تجهیز واحدهای این نهاد، اجرای طرح اصلاحات و تقویت جایگاه مأموران پلیس، افزایش نقش زن در جامعه از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارمندان این نهاد را در دست دارد.

در این دیدار همچنین سفیر آمریکا و وزیر کشور تاجیکستان در این راستا بر لزوم همکاری برای مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر تأکید کردند.

رحیم‌اف در این رابطه تروریسم را یک پدیده جهانی دانسته و مقابله مشترک با آن را در جهت تأمین امنیت و ثبات هر کشور از جمله تاجیکستان مهم دانست.

در ادامه این گفت‌وگو سفیر آمریکا نیز همچنین اعلام کرد که این کشور آماده است در تحقق این 2 طرح پس از طی شدن مراحل قانونی و امضای آنها مساعدت کند.

کارشناسان کمک‌های مالی و نظامی فنی ایالات متحده به نهادهای نظامی، امنیتی و انتظامی شامل بخش‌های وزارت کشور تاجیکستان را یک وسیله ایجاد تمایل برای روابط بیشتر دوجانبه عنوان می‌کنند.

این کارشناسان می‌گویند: ایالات متحده در چند سال اخیر حتی از طرح خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از افغانستان در سال 2014 برای تقویت نفوذ در فعالیت نهادهای امنیتی و انتظامی کشورهای آسیای مرکزی استفاده می‌کند.

رحیم‌اف ضمن یادآوری حادثه 11 سپتامبر در سال 2001 در شهر نیویورک تصریح کرد که حمله تروریستی که در آمریکا اتفاق افتاد یک تراژدی نه‌تنها برای آمریکا بلکه برای تمام دنیا بود که هیچگاه از ذهن مردم پاک نمی‌شود و ما باید با همکاری با یکدیگر با این تروریسم که معضل جهانی شده مبارزه کنیم.

سفیر آمریکا نیز در پایان این ملاقات ضمن تأکید بر ادامه همکاری سفارت آمریکا با وزارت کشور در جهت تقویت نیروهای امنیتی از حضور بانوان در نیروهای امنیتی استقبال کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها