امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47836
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، درگیری مسلحانه در جنوب فیلیپین میان نیروهای دولتی و جدایی طلبان امروز شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، درگیری مسلحانه در جنوب فیلیپین میان نیروهای دولتی و جدایی طلبان امروز شنبه افزایش یافت و دو طرف با لغو آتش بس به تبادل آتش پرداختند.

به گفته مقامات ارتش فیلیپین، طی 6 روز درگیری تا کنون 53 نفر کشته شدند و بسیاری خانه‌های خود را در روستاهای محل درگیری در شهر «زامبواگنا» ترک کردند.

براساس این گزارش، ده‌ها نفر نیز بر اثر این درگیری‌های مسلحانه مجروح شدند و بیش از 60 هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. مقامات دولت مدعی هستند که شورشیان به سوی مواضع ارتش تیراندازی می‌کنند و از افراد غیر نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

مقامات امنیتی فیلیپین می‌گویند که شورشیان متعلق به «جبهه آزادیبخش ملی مورو» هستند که یک گروه جدایی طلب در جنوب این کشور هستند و خواستار خودمختاری منطقه «میندانائو» می‌باشند.

«ججومر بینای» معاون رئیس جمهور فیلیپین روز جمعه به رویترز گفته بود؛ وی خواستار گفت وگوی تلفنی با «نور میسواری» رهبر جبهه آزادیبخش ملی مورو شده است و آنها نیز خواستار آتش بس و حل موضوع از طریق مذاکره هستند اما تا کنون موفق به توقف درگیری‌ها نشده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار