امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47838
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 51
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که در صورت عدم حصول توافق ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که در صورت عدم حصول توافق دیپلماتیک در خصوص سوریه، آمریکا به اقدام نظامی علیه دمشق متوسل خواهد شد.

 این در حالی است که مقامات آمریکایی و روس در ژنو در حال مذاکره بر سر طرح روسیه مبنی بر خلع سلاح شیمیایی سوریه هستند.

بنابراین گزارش، اوباما افزود: «ما نیازمند اقدامات مشخص هستیم تا نشان دهد اسد در خصوص خلع سلاح شیمیایی جدی است.»

اوباما ادامه داد: «از آنجا که این اتفاق تنها با یک تهدید نظامی معتبر قابل افتادن است، ما موضع نظامی خود را در منطقه حفظ کرده و فشار بر رژیم اسد را ادامه می‌دهیم.»

سخنان اوباما در حالی در سخنرانی هفتگی وی مطرح می‌شود که امروز پایگاه صهیونیستی دبکا مدعی شده بود که مواضع نظامی نیروهای غربی در برابر سوریه که طی دو هفته گذشته شکل گرفته بود، متلاشی شده است.

کشورهای غربی به سرکردگی واشنگتن در حالی دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم می‌کنند که دمشق پیش از حمله ادعایی مزبور، از بازرسان سازمان ملل متحد دعوت به عمل آورده بود و این بازرسان در سوریه به‌سر می‌بردند. دمشق همچنین در شرایطی متهم به استفاده از سلاح شیمیایی شد که در میدان نبرد دست برتر را داشت و با فتح شهر استراتژیک القصیر، ضربه‌ای سخت به پیکره تروریست‌ها وارد آورده بود.

دولت روسیه به صراحت تاکید کرده است که استفاده از سلاح شیمیایی کار شورشیان بوده تا بدینوسیله مقدمات جنگ علیه سوریه را فراهم کنند. روس‌ها که طرحی را برای خلع سلاح شیمیایی سوریه ارائه کرده‌اند، مستنداتی را نیز در خصوص مسئولیت تروریست‌ها در استفاده از سلاح شیمیایی به سازمان ملل متحد ارائه کرده‌اند. در عین حال وزیر امور خارجه ایران نیز اظهار داشته که کشورش مدت‌ها قبل به آمریکا در خصوص ارسال سلاح شیمیایی برای تروریست‌ها توسط برخی بازیگران منطقه‌ای هشدار داده بود.

ادعای استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی یکی از آخرین پرده‌های نمایش غرب در فتنه 2.5 ساله سوریه است. در جنگ داخلی سوریه تاکنون بیش از یک‌صد هزار نفر کشته و بیش از دو میلیون نفر آواره شده‌اند. علاوه بر آن هزاران تروریست سلفی نیز از جای‌جای جهان به سوریه عزیمت کرده و علیه حکومت قانونی این کشور می‌جنگند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها