امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4786
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۵۱
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، یک منبع نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» در واکنش به موافقت اعراب با مبادله زمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، یک منبع نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» در واکنش به موافقت اعراب با مبادله زمین با اسرائیل، گفت که این امتیازات برای متقاعد کردن اسرائیلی‌ها به جدیت اعراب در تحقق صلح، کافی نیست.

در همین رابطه برخی محافل سیاسی در تل‌آویو نیز گفتند که «زیپی لیونی» مسئول مذاکرات با فلسطینیان و تماس با اعراب به منظور شنیدن نظرات اعراب به واشنگتن رفته است به گونه‌ای که امتیازاتی که درباره موضوع آوارگان به اسرائیل منتقل شده است، روشن نیست و بهتر است که از راهکار از بین بردن این مانع بر سر راه تحقق صلح اطلاع حاصل کند.

این منابع گفتند که اسرائیل دو هفته زمان درخواست کرده است تا تعدیل عربی بر طرح صلح که قطر اعلام کرده است، بررسی نماید و پس از آن پیشنهادات خود در خصوص تعدیل را ارائه می‌کند.

هیئتی از کمیته طرح صلح عربی هفته گذشته در تلاش برای احیای روند سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، در واشنگتن با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دیدار و اعلام کرد که با اصل تبادل زمین با این رژیم موافق است. 

این هیئت متشکل از «حمد بن جاسم» وزیر خارجه قطر و رئیس کمیته طرح صلح عربی و وزرای خارجه بحرین، مصر و اردن و سفرای لبنان و عربستان به اضافه «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب بود که تحت فشارهای آمریکا حاضر شدند از اصول طرح صلح عربی که عربستان در سال 2002 ارائه کرده بود، عقب‌نشینی کنند.

این عقب‌نشینی اعراب و امتیازدهی پیشدستانه به رژیم صهیونیستی بدون دریافت هیچ گونه امتیازی از این رژیم، خشم گروه‌های فلسطینی در رام‌الله، غزه و اردوگاه‌های سوریه، لبنان و اردن را برانگیخت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها