امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47910
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و شورای ملی هنر کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و شورای ملی هنر کره جنوبی«آرکو» که سال گذشته منعقد شد، گروهی از هنرمندان کره جنونی در سفری با عنوان «دوستی با مردم تهران» از 25 شهریورماه تا 4 مهر ماه به تهران می‌آیند.
این هنرمندان دراولین روز حضور به ساخت خانه‌ای در رواق هنر فرهنگستان هنر خواهند پرداخت و در روزهای بعد، هر روز یکی از هنرمندان کره‌ای در آن به خلق اثر خواهد پرداخت.
ساخت آثار هنری با استفاده از مواد و اجسام بازیافتی جمع آوری شده از سطح شهر، اجرای پرفورمنس با استفاده از بافته های سنتی ایران و کره، سرودن شعر، ساخت پنجره از جنس قند و شکر برای خانه ساخته شده و اجرای پرفورمنس با صدای باد از جمله برنامه‌هایی است که این هنرمندان در رواق هنر اجرا خواهند کرد.
همچنین این هنرمندان، علاوه بر بازدید از مکان های تاریخی، هنری و موزه ها و... به بازدید از چهار کارگاه شیشه‌گری (یوسفی) ، مجسمه سازی (قدرت الله عاقلی)، کاشی سازی (کاظم پور) و نقاشی_خط (کاظم زاده) خواهند پرداخت تا شاهد مراحل طراحی و خلق آثار هنری ایرانی باشند.
در آخرین روز حضور این هنرمندان در ایران، با حضور در فرهنگستان هنر، در نشستی با برپایی مراسم چای، به تشریح دست آوردهای حضور خود در ایران خواهند پرداخت.
این نشست چهارشنبه 4 مهر ماه ساعت 10 صبح در سالن‌همایش‌های فرهنگستان هنر برگزارمی‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، فرهنگستان هنرمراجعه کنند.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها