امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47917
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از اخبار مربوط به مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از اخبار مربوط به مذاکرات سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه استقبال کرد.

وزرای خارجه روسیه و آمریکا امروز در سومین روز مذاکرات فشرده خود درباره طرح ابتکاری روسیه مبنی بر قرار گرفتن سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت نظارت بین‌المللی توافق کردند که دمشق در طول یک هفته لیست سلاح‌های شیمیایی خود را اعلام کند.

بان کی مون قول داد که از اجرای توافقات صورت گرفته حمایت کند و ابراز امیدواری کرد که این توافق از هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی در آینده در سوریه جلوگیری کند و همچنین راه را برای حل سیاسی بحران سوریه هموار کند. 

لاوروف و جان کری بعد از مذاکرات امروز خود در جمع خبرنگاران حضور یافتند.

«جان کری» از توافق بر سر چارچوب اجرای طرح نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی دمشق خبر داد و گفت: دولت سوریه یک هفته فرصت دارد تا لیستی از تسلیحات شیمیایی خود را منتشر کند. به گفته کری، برای اجرای این طرح 6 مرحله در نظر گرفته شده است. در پایان این طرح، تسلیحات شیمیایی سوریه نابود می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها