امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47945
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 19:00 چهاردهم شهریور مأموران کلانتری 129 جامی در حین گشت زنی در میدان حسن آباد به سه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 19:00 چهاردهم شهریور مأموران کلانتری 129 جامی در حین گشت زنی در میدان حسن آباد به سه سرنشین یک دستگاه خودرو پالس آبی رنگ مشکوک شدند.
سرنشینان موتورسیکلت به محض مشاهده مأموران قصد متواری شدن از محل را داشتند که در یک تعقیب و گریز, هر سه نفر دستگیر و در بازرسی از آنها چندین کارت سوخت و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر به همراه یک دستگاه تبلت کشف شد.

همزمان با انتقال سرنشینان موتورسیکلت به کلانتری, مأموران با بازرسی کیف دستی کشف شده موفق به پیدا کردن شماره تماس متعلق به جوان دانشجویی شدند که با مراجعه وی به کلانتری 129 و انجام مواجهه حضوری، بلافاصله هر سه متهم را به عنوان سارق مورد شناسایی قرار داد.

جوان دانشجو پس از شناسایی متهمان در اظهاراتش به مأموران گفت: به سمت منزل پدرم در خیابان 30 تیر در حال حرکت بودم؛ در یک دست، کیف تب لت قرار داشت و با دست دیگر در حال زنگ زدن در منزل پدرم بودم که ناگهان یک نفر از پشت سر کیف دستی ام را کشید؛ اول به تصور اینکه یکی از دوستانم در حال شوخی کردن است به موضوع توجه نکرده ولی شدت کشیده شدن به حدی بود که به زمین افتادم.
ناگهان متوجه پسر جوانی با پیراهن سفید و سیاه چهره شدم که پس از سرقت کیف دستی در حال دویدن است؛ چند متر جلوتر یک دستگاه موتورسیکلت پالس آبی رنگ با دو سرنشین ایستاده بود که این شخص ترک موتور آنها پرید؛ سعی کردم آنها را تعقیب کنم اما بی فایده بود؛ نیم ساعت بعد از کلانتری با من تماس گرفتند و گفتند که دزدها را گرفته اند.
پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی و شناسایی دهها فقره کیف قاپی

با آغاز تحقیقات در پایگاه هشتم آگاهی، کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات خود و با بررسی مدارک شناسایی متعلق به متهمان اطلاع پیدا کردند که این مدارک همگی مجعول و هویت درج شده در آنها متعلق به تعدادی از مالباختگان است که متهمان با هویت آنها اقدام به جعل مدارک شناسایی برای خود کرده بودند؛ در ادامه رسیدگی کارآگاهان پایگاه هشتم اطلاع پیدا کردند که هر سه متهم پرونده که خود را با هویت ایرانی معرفی کرده‌اند، دارای تابعیت افاغنه هستند.

کارآگاهان پایگاه هشتم آگاهی، با بررسی پرونده سرقت‌های انجام شده توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت پالس آبی رنگ موفق به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگانی شدند که اموال آنها از قبیل کیف دستی و گوشی تلفن همراه به سرقت رفته بود که با دعوت از آنها جهت انجام مواجهه حضوری، هر سه متهم توسط دهها مالباخته شناسایی شدند.

یکی از مالباختگان پس از شناسایی یکی از متهمان، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 20:00 سیزدهم پس از خرید گوشی تلفن همراه در تقاطع خیابان جمهوری - حافظ, به سمت خیابان حافظ در حرکت بودم که ناگهان شخصی از پشت سر ضربه محکمی به سرم زد و پس از پیچاندن دستم و سرقت گوشی تلفن همراه سوار، به سرعت روی یک دستگاه موتورسیکلت پرید و به همراه دو نفر دیگر از محل متواری شد.

سرهنگ کارآگاه میرزکی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به دهها فقره سرقت گوشی تلفن همراه و کیف قاپی در مناطق مختلف سطح شهر تهران بویژه در خیابان امام خمینی(ره)،‌ چهارراه حسن آباد، خیابان ولی عصر، خیابان کارگر، میدان رازی، میدان راه آهن و خیابان مولوی قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و مالباختگان در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت پالس آبی رنگ مورد زورگیری، تهدید، ضرب و جرح و سرقت اموال قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حر – انتهای خیابان 12 فرودین مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها