امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47978
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با انتقال مسئولیت مذاکرات هسته‌ای به وزارت امور خارجه گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد ترکیب تیم‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با انتقال مسئولیت مذاکرات هسته‌ای به وزارت امور خارجه گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد ترکیب تیم‌ مذاکره‌کننده و زمان برگزاری این گفت‌وگو مطرح شده است. در اولین گام، قرار است «حسن روحانی» رئیس‌جمهور اوایل ماه آینده در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار داشته باشد.

در همین حال، پایگاه آمریکایی «المانیتور» به نقل از منابعی در داخل ایران، بندهای توافق احتمالی در مذاکرات هسته‌ای را منتشر کرده است.

این پایگاه مدعی شده است که ایران در این مذاکرات احتمالا با محدودیت تعداد سانتریفیوژها موافقت می‌کند، اما نوع آن‌ها را مشخص نمی‌کند. علاوه بر این، ایران خواهد پذیرفت که غنی‌سازی اورانیوم را به سطح 5درصد محدود کند. گسترش دامنه بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رژیم پادمان‌ها از جمله دیگر مواردی است که احتمالا ایران با آن موافقت می‌کند.
«المانیتور» همچنین مدعی شده است که ایران امضای پروتکل الحاقی را نیز می‌پذیرد.

در مقابل، 1+5 نیز حق غنی‌سازی ایران تا سطح 5درصد را به رسمیت می‌شناسد، تحریم‌ها به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد و برخی امتیازات دیگر که پیشتر در طرح پیشنهادی سه کشور اروپایی ارائه شده بود، از جمله امتیازات طرف مقابل به ایران خواهد بود.

هنوز هیچ مقام رسمی این گزارش را تائید نکرده و همان‌طور که گفته شد، این موارد بیشتر در حد گمانه‌زنی در مورد موارد احتمالی توافقات است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها