امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4800
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۵۱
تعداد بازدید: 188
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری‌ها در سوریه و احتمال کشیده شدن دامنه این درگیری‌ها به ترکیه موجب نگرانی ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درگیری‌ها در سوریه و احتمال کشیده شدن دامنه این درگیری‌ها به ترکیه موجب نگرانی شدید مردم در این کشور شده است.

العربیه در این باره گزارش داد که مردم در شهرهای مرزی ترکیه با سوریه به شدت از احتمال وقوع جنگ و بکارگیری سلاح شیمیایی در این منطقه نگران هستند.

اولین گزارش از به‌کارگیری سلاح شیمیایی در سوریه در اواخر ماه مارس زمانی منتشر شد که تروریست‌ها یک محله را که در کنترل ارتش بود با بمب شیمیایی هدف قرار دادند.

دمشق اعلام کرده که تروریست‌ها در سوریه با کمک برخی کشورهای عربی و ترکیه توانسته‌اند به سلاح شیمیایی دست پیدا کنند.

این درحالی است که دو روز قبل در درگیری بین افراد وابسته به مخالفان مسلح سوریه با نیروهای امنیتی ترکیه، دو مامور پلیس کشته شدند.

بنابراین گزارش اهالی شهر هاتای در نزدیک مرز سوریه به شدت نگران هستند و از دولت آنکارا می‌خواهند تا اقدام لازم را انجام دهد.

پیش از این نیز بارها مردم در ترکیه با برگزاری تظاهرات ماجراجویی‌های دولت آنکارا در تحولات سوریه، در راستای تشدید درگیری‌ها داخلی در این کشور را محکوم کرده بودند.

علاوه بر نگرانی از وقوع جنگ، حضور تعداد زیادی از نیروهای القاعده‌ای که از لیبی و تونس به ترکیه آمده‌اند تا از آنجا به سوریه اعزام شوند نیز باعث نگرانی مردم در مناطق مرزی ترکیه شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار