امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48004
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن استقبال از توافق امروز (شنبه) روسیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن استقبال از توافق امروز (شنبه) روسیه و آمریکا در مورد چارچوب اجرایی طرح نظارت بین‌المللی تسلیحات شیمیایی سوریه، برای به کمک اجرای این طرح اعلام آمادگی کرد.

وی در بخشی از بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرده، آورده است: من از توافقی که امروز بین ایالات متحده و فدراسیون روسیه برای نابودی فوری و ایمن برنامه و تسلیحات شیمیایی سوریه استقبال می‌کنم.

اشتون در ادامه ابراز امیدواری کرده است که شورای امنیت سازمان ملل مسئولیت خود را ایفا کند و با «تصویب فوری قطعنامه‌ای، به این روند اعتبار ببخشد».

وی همکاری دولت سوریه با سازمان منع تسلیحات شیمیایی، سازمان ملل و صدور مجوز بازرسی‌های بدون محدودیت‌ها را نیز خواستار شد و از مقامات دولتی این کشور خواست پیش از الزام‌آور شدن کنوانسیون تسلیحات شیمیایی، مفاد آن را به صورت داوطلبانه به اجرا بگذارد.

مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین از آمادگی این اتحادیه برای کمک به روند انتقال و نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه خبر داد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرده است توافق امروز راه را برای ازسرگیری تلاش‌ها جهت برگزاری نشست صلح موسوم به «ژنو 2» و دستیابی به راهکاری دیپلماتیک و سیاسی برای بحران سوریه ابراز امیدواری کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار