امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48010
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ده‌ها هزار شهروند لهستانی در اعتراض به وضعیت اشتغال در این کشور دست به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ده‌ها هزار شهروند لهستانی در اعتراض به وضعیت اشتغال در این کشور دست به تظاهرات زدند.

بنابراین گزارش، تظاهرکنندگان که در یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات سال‌های اخیر در پایتخت لهستان گرد آمده بودند خواستار افزایش فرصت‌های شغلی و افزایش دستمزدها شدند.

معترضین در این تظاهرات که روز شنبه برگزار شد، «دونالد تاسک»، نخست‌وزیر لهستان را به خاطر ناتوانی در مقابله با بیکاری هدف اعتراضات خود قرار دادند.

شورای شهر ورشو تعداد تظاهرکنندگان را 100 هزار نفر عنوان کرده است. سازمان‌دهندگان این تظاهرات نیز اتحادیه‌های تجاری بودند که طرفداران آنها با تکان دادن پرچم و به صدا درآوردن شیپور در این اعتراض مسالمت‌آمیز مشارکت داشتند.

اقتصاد لهستان دو دهه رشد بدون وقفه را تجربه کرده اما از ابتدای سال جاری میلادی با رکور مواجه شده است. اقدامات انجام شده برای کاهش نرخ بیکاری در لهستان چندان مثمر ثمر نبوده و نرخ بیکاری اکنون در این کشور به 13.1 درصد رسیده است. نرخ بیکاری در ماه فوریه یک رکورد 6 ساله را ثبت کرد و به 14.4 درصد رسید.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها