امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48014
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 87
«کاظم الصیادی»، عضو مستقل مجلس نمایندگان عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با اشاره به اینکه «حیدر ...

«کاظم الصیادی»، عضو مستقل مجلس نمایندگان عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، با اشاره به اینکه «حیدر الملا»، دیگر نماینده پارلمان این کشور، دست نشانده کشورهای خارجی و بخشی از جریانی است که درصدد سرنگونی دولت عراق است، تاکید کرد که حکومت عراق، دست‌های فتنه‌انگیز و مخرب را قطع خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های غیر قابل قبول حیدر الملا، حمایت پیوسته او از «طارق الهاشمی» مجرم فراری است.

کاظم الصیادی، الملا را شخصی فتنه‌انگیز دانست که مزدور کشورهای همسایه حامی تروریسم، سران تکفیری القاعده، حزب بعث منحل و بعضی از شخصیت‌های طرفدار بازگشت حکومت دیکتاتوری صدام است.

او با اشاره به اینکه الملا وابسته به جریانات خارجی است و دستورات را از خارج دریافت و در داخل اجرا می‌کند، تاکید کرد: منابع مالی که در اختیار او قرار داده می‌شوند، با هدف سرنگونی حکومت عراق هستند و تلاش دارند، روند سیاسی در این کشور را با شکست رو‌به‌رو کنند.

این نماینده مجلس عراق افزود: اینکه حیدر الملا از مجرمان حمایت کند، عجیب نیست، زیرا او در دوران دیکتاتوری «صدام حسین» افسری بود که در دستگاه‌های سرکوب‌گر رژیم سابق خدمت می کرد و در خارج از عراق، شیوه ایجاد بی‌ثبات در کشور خود را آموزش دیده بود.

کاظم الصیادی، یادآور شد: با به قدرت رسیدن حکومت منتخب عراق، تاج‌و‌تخت‌ کشورهای همجوار، همانند حکومت دیکتاتوری آل سعود در عربستان و خانواده‌های حاکم در قطر، کویت و امارات به لرزه درآمد و نقشه‌های اردوغان در احیای امپراتوری عثمانی نقش بر آب شد.

وی یادآور شد که حکومت عراق با توجه برخورداری از ابتکار عمل لازم، قدرت میدانی، ارتشی ملی و به ویژه مشروعیت قانونی و پشتیبانی مردم، قطعا در مقابله با این توطئه‌ها با موفقیت عمل خواهد کرد.

الصیادی در ادامه پس از اعلام اینکه حکومت، در اقداماتی جدی و بازدارنده، تمام فتنه انگیزان را نابود خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد که حکومت عراق گونه‌های مختلف تروریسم از جمله میدان‌های دروغین عزت و کرامت و منبرهای دعوت‌کننده به کشتار و ترور را نابود کند.

وی همچنین از تمامی گروه‌های ائتلاف ملی خواست با حفظ یکپارچگی و اتحاد، حکومت را در برقرار امنیت و آرامش یاری کنند.

این نماینده مستقل در مجلس نمایندگان عراق، از «نوری المالکی»، نخست وزیر این کشور خواست با پیگیری قضایی اتهام حیدر الملا و العلوانی به فتنه‌انگیزی مذهبی و طایفه‌ای، مانع اجرای مرحله بعدی این نقشه، یعنی گسترش عملیات قتل و ترور شود.

حیدر الملا، از سران فهرست العراقیه در کنفرانسی خبری، دلیل عدم جایگزینی شخص دیگری در منصب معاونت رئیس جمهوری عراق را اعتراض فهرست العراقیه، به تخریب چهره سیاسی طارق الهاشمی اعلام کرده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار