امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48063
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 65
فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به تعداد دانش‌آموزان و کلاس‌های ...

فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به تعداد دانش‌آموزان و کلاس‌های درس در مقطع ابتدایی، اظهارداشت: در مقطع ابتدایی حدود 7 میلیون دانش‌آموز تحصیل و نزدیک به 310 هزار کلاس درس و 60 هزار مدرسه میزبان دانش‌آموزان دبستانی است.

وی افزود: از شنبه تا چهارشنبه کلاس‌های رسمی دایر است و پنجشنبه کودکان در کنار خانواده‌ها هستند؛ این موضوع مهم است که دانش‌آموز هم فرصت بازآموزی داشته و خانواده در کنار دانش‌آموز باشد.

قربان تصریح کرد: در مقطع ابتدایی زمان شروع و پایان زنگ کلاس‌ها را نمی‌بندیم؛ زیرا مناطق جغرافیایی کشور متفاوت است و این زمان در اختیار استانها گذاشته شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان حضور در کلاس و زنگ تفریح دانش‌آموزان دبستانی در سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: برای پایه‌های اول تا سوم ابتدایی 40 دقیقه آموزش و 20 دقیقه زنگ تفریح در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای دانش‌آموزان چهارم تا ششم دبستان نیز 45 دقیقه آموزش و 15 دقیقه زنگ تفریح به صورت سراسری در کشور در نظر گرفته شده است؛ اما شروع ساعت کار فصل به فصل متفاوت است و بر اساس موضوع جغرافیایی آنها تصمیم گیری می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها