امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48071
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پس از مستقر شدن هر دولتی، موضوع انتخاب استانداران به عنوان بازوهای اجرایی دولت ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پس از مستقر شدن هر دولتی، موضوع انتخاب استانداران به عنوان بازوهای اجرایی دولت در استان ها مورد توجه قرار می گیرد.

دولت تدبیر و امید نیز قطعا برنامه جامعی برای انتخاب استانداران دارد ولی در هفته های اخیر  موضوع انتخاب استانداران جدید بیشتر با اخبار تائید نشده طرف بوده، تا اخبار دقیق!

انتخاب استانداران تهران و مازندران طی هفته گذشته نتوانست شایعه‌ها را کم کند و این روزها نیز برخی رسانه ها خبر تشکیل کمیته ای متشکل از اسحاق جهانگیری، حسین فریدون، محمدباقر نوبخت، اکبر ترکان و عبدالرضا رحمانی فضلی برای انتخاب گزینه های استانداری، می‌دهند.

ظاهرا موضوع انتخاب استاندار تا زمان نهایی شدن آن، کانون گمانه زنی و شایعه خواهد بود.

کمیته ای سه نفره برای تعیین استانداران، شایعه ای که تکذیب شد

خبر تشکیل کمیته سه نفره برای تعیین استانداران در دولت تدبیر و امید اولین شایعه ای بود که برای وزارت کشور به وجود آمد.

ماجرا از مصاحبه کمال‌الدین پیرموذن نماینده اردبیل در مجلس که خبر از تشکیل کمیته ای سه نفره (متشکل از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، یونسی معاون سیاسی- امنیتی رئیس جمهور و رحمانی فضلی وزیر کشور) برای انتخاب استانداران داد شروع شد.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور اولین کسی بود که ضمن تکذیب خبر منتشره در مورد تشکیل کمیته سه‌ نفره برای تعیین استانداران، اظهار داشت: نمی‌دانم مبنای این اخبار نادرست از کجاست؟

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز نشست خبری خود در 12 شهریور را با پرداختن به شایعات درباره تشکیل کمیته انتخاب استانداران پایان داد و گفت: ‌تعیین کمیته‌هایی که مسئولیت وزیر کشور در تعیین استانداران را خدشه دار کنند یا اختیارات وزیر کشور را زیر سؤال ببرند و یا مداخله کنند، از برنامه‌های رئیس‌جمهور نیست.

* ابقاء استانداران احمدی نژاد؛ شایعه ای که بازهم تکذیب شد

این خبر که تقریبا هیچ منبع رسمی نداشت به سرعت در فضای رسانه ای کشور پخش شد.

البته پیش از این اخباری از گوشه و کنار مبنی بر احتمال ابقا برخی دولتی های سابق شنیده شده بود ولی این موضوع درباره استانداران به سرعت تکذیب شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره احتمال ابقاء هفت الی هشت نفر از استانداران دولت احمدی نژاد گفت: این موضوع صحت ندارد.

با این تکذیب وزیر، احتمال ابقاء استانداران دولت دهم بسیار پائین آمد و احتمالا تا ماه آینده باید شاهد انتصاب 31 استاندار جدید از سوی وزیر کشور بود.

* استانداران معتدل و پاکدست انتخاب می کنیم

رحمانی فضلی در همایش ائمه جمعه سراسر کشور که هفته گذشته در تهران برگزار شد برخی ویژگی استانداران دولت دبیر و امید را برشمرد.

وزیر کشور با اشاره به برخی ویژگی‌های مدیران از نگاه خود گفت: ما استاندارانی را انتخاب می‌کنیم که نگاه اعتدالی، سابقه مفید، نگاه و فهم اقتصادی داشته باشند، پاکدست بوده و برنامه‌های دولت را قبول داشته و همچنین قانونمدار باشند.

وی در این زمینه خاطرنشان کرد: من می‌توانستم مثل قبل استانداران را به تشخیص خودم انتخاب کنم؛ ولی می‌دانم اگر در مقدمه کار با هماهنگی و انسجام پیش برویم کارها بهتر دنبال خواهد شد. ما به دنبال این هستیم که در استانداری‌ها از افرادی با گرایش‌های مختلف استفاده کنیم.

بنابر این گزارش، این اظهارات وزیر کشور را نیز می توان یکی دیگر از حاشیه های انتخاب استانداران نامید. تاکید بر انتصاب استانداران پاکدست و معتدل این شبهه و سوال را به وجود آورد که آیا استانداران دوران احمدی نژاد چنین سبقه ای را ندارند؟

به هر حال انتصاب هرچه سریعتر استانداران می تواند به همه این حواشی پایان داده و شایعات پیرامون آن را از بین ببرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار