امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48095
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 103
«شجاع زویدات» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ...

«شجاع زویدات» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ترتیل‌خوانی از تخصص‌های حافظان قرآن است، گفت: بیشتر فعالیت‌های قرآنی در ایام برگزاری حج تمتع بحث ترتیل‌خوانی است اما مسئولان با دانستن این نکته که ترتیل‌خوانی تخصص حافظان قرآن است بازهم اصرار بر اعزام تعداد بیشتری از قاریان دارند.

 وی با بیان اینکه در مراسم حج نیاز به حافظان بیشتر از قاریان قرآن است، ادامه داد: من در سال 88 زمانی که 22 سال داشتم یک بار همراه با کاروان نور به حج تمتع اعزام شدم، در آن دوره من تنها حافظ قرآن کاروان بودم اما با این وجود استقبال و تأثیرگذاری مراسم ترتیل‌خوانی در مسجدالحرام بسیار زیاد بود به طوری که وقتی در حال ترتیل‌خوانی بودم بسیاری از برادران اهل تسنن به توانمندی‌های فعالان قرآنی ایران ایمان آوردند.

اعزام تعداد کم قاریان به دلیل سیا‌ست‌های گذشته است

این حافظ بین‌المللی قرآن با اشاره به اینکه شورای عالی قرآن باید در اعزام فعالان قرآنی به حج تجدید نظر کند، خاطرنشان کرد: در گذشته تعداد حافظان قرآن کم بود به همین دلیل شورای عالی قرآن تعداد بیشتری از قاریان را برای تبلیغ دین اسلام به حج اعزام می‌کرد اما هم‌اکنون که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تدابیر مقام معظم رهبری حافظان قرآن مسلط و توانمندی تربیت شده‌اند مسئولان باید در تعداد قاریان و حافظان قرآن اعزامی به حج تجدید نظر کنند.

زویدات با بیان اینکه مسئولان باید با اعزام حافظان به حج توانمندی ایرانیان را به جهانیان نشان دهند، افزود:

قرائت در کشورهای محدودی اهمیت داده می‌شود به طوری که تنها در کشورهایی همچون ایران، مالزی و کویت مسابقات قرائت قرآن برگزار می‌شود حتی کشور مصر که مهد قرائت قرآن است مسابقات بین‌المللی قرائت ندارد بنابراین نفوذ و تأثیرگذاری حافظان قرآن در مراسم حج بیشتر از قاریان است.

اهمیت مسئولان به حافظان باعث جذب افراد به حفظ قرآن می‌شود

وی در پایان به مسئولان شورای عالی قرآن پیشنهاد داد که با انتخاب تعداد بیشتری از حافظان قرآن برای اعزام به حج عدالت را رعایت کنند و گفت: مسئولان مهمترین نقش را در تحقق مطالبه رهبری برای داشتن 10 میلیون حافظ قرآن دارند که در این بین توجه بیشتر به حافظان قرآن اهمیت بسزایی در جهت جذب جوانان به فعالیت‌های قرآنی و به ویژه حفظ قرآن دارد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها