امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48096
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 161
«محمد‌تقی میرزا‌جانی» مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تصویب ...

«محمد‌تقی میرزا‌جانی» مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تصویب کلیات تسهیلات برای شرکت‌کنندگان در طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم خبر داد و گفت: آنچه ما در شورای عالی قرآن مشتاق آن هستیم این است که طرح ارزیابی در یک پروسه زمانی منطقی در یک فرایند قرار گیرد و متعاقب آن تسهیلات هم در اختیار اساتید و قاریان ممتاز و بین‌المللی قرار گیرد.

حضور قاریان بین‌المللی در طرح در دستور کار شورای عالی قرآن

وی حضور قاریان بین‌المللی در طرح را یکی از اهداف شورای عالی قرآن بیان کرد و گفت: در رهگذر حضور اساتید و قاریان بین‌المللی تلاش می‌کنیم تا قاریان بین‌المللی هم در طرح ارزیابی حضور یابند از این رو در شورای ارزیابی کلیات فراهم کردن تسهیلات قاریان خصوصاً قاریان بین‌المللی را به تصویب رساند و جزئیات آن در آینده در شورای ارزیابی مطرح می‌شود، همچنین در این جلسه بیشتر این مطرح شد که برای حضور قاریان بین‌المللی بهتر است چه تسهیلاتی فراهم شود.

کلیات تسهیلات در طرح ارزیابی به تصویب رسید

میرزاجانی در خصوص این تسهیلات گفت: فعلاً کلیات موضوع تصویب شده اما اینکه چه تسهیلاتی فراهم شود باید در جلسات بعدی مطرح شود، البته در جلسات آینده احتمالاً مواردی مانند اینکه قاریانی که معروف هستند و صدای آماده‌ای دارند در بخشی از آزمون‌های عملی معاف شوند و یا روند زمانی طرح برای آنها سریع‌تر باشد، البته این موارد مثال است و هنوز به تصویب شورای ارزیابی نرسیده است.

ارائه تسهیلات نباید به بنیان آزمون‌ها آسیب برسد

مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به اینکه ارائه این تسهیلات به شرط آن است که قواعد طرح آسیب نبیند گفت: البته ارائه این تسهیلات باید به این شرط باشد که بنیان آزمون‌ها آسیب نبیند و قواعد و اصول آن بر جای بماند.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم سال 1390 پس از تصویب در شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منظور اجرا به شورای عالی قرآن واگذار و دور‌های اول و دوم آن ماه رمضان سال جاری به پایان رسید که طی آن 29 نفر موفق به کسب مدارک درجه یک، دو، سه و چهار شدند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها