امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48122
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده انتظامی کشور در جلسه با فرماندهان پلیس امنیت کشور با بیان اینکه در چند سال اخیر یکی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده انتظامی کشور در جلسه با فرماندهان پلیس امنیت کشور با بیان اینکه در چند سال اخیر یکی از نهادهای مؤثر در بحث پیش‌بینی و پیشگیری پلیس امنیت بوده است گفت: وظیفه اصلی پلیس امنیت پیش‌بینی و پیشگیری است.

وی ادامه داد: ناجا برخلاف دستگاه‌های دیگر در همه جا حضور دارد و افراد برای برگزاری کنسرت بحث گردشگری، اتباع بیگانه، میتینگ‌های سیاسی و اماکن باید از نیروی انتظامی مجوزهای لازم را بگیرند و این نشان می‌دهد که ما در همه موارد اشراف کامل داریم.

احمدی‌مقدم تأکید کرد: رفتارهای ناجا سبب شده است که تمامی جریان‌های سیاسی در مورد نیروی انتظامی احساس امنیت داشته باشند و خدا را شکر ناجا هیچ وقت متهم به سوگیری در زمینه‌های سیاسی نشده است.

وی اشتراک‌گذاری اطلاعات میان دستگاه‌های مختلف را از الزامات کار امنیتی دانست و گفت: آن چیزی که به ما لطمه می‌زند بحث احتکار اطلاعات است و فرمانده ناجا با بیان اینکه طرح‌های یک شبه در مورد مهاجران افغان در کشور اجرایی نیست گفت: ما اکنون مرزهای کشور را بسته‌ایم. مهاجران به صورت رسمی و با ویزا وارد کشور می‌شود اما از کشور خارج نمی‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: رفتاری که اکنون با افغان‌ها می‌شود مناسب نیست در بعضی موارد ما شاهد بدرفتاری‌ با مهاجران بوده‌ایم و باید در نظر بگیریم که آنها برادران ما هستند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه در بعضی مواقع طرف عراقی ورود افراد از مرزهای خود را محدود می‌کند گفت: در این شرایط است که ما نیز ناچار می‌شویم خروج افراد از مرزها را محدود کنیم اما مردم تصور می‌کنند که ما در این قضیه مقصر هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شرایط امروز دنیا پیچیده شده است و تاریخ در مسیر تند خود قرار گرفته گفت: پارادایم‌ها و نظام‌های قدیم پاسخگوی شرایط امروز جهان نیستند و باید پارادایم جدیدی به این منظور ایجاد شود.

احمدی‌مقدم با اشاره به وضعیت کنونی سوریه گفت: آنچه که در سوریه اتفاق می‌افتد تلاشی است که غرب برای ایجاد امنیت اسرائیل می‌کند البته حکومت سوریه نیز در مواردی آمادگی لازم برای برخورد با حوادث را نداشت.

وی گفت: دولت سوریه بسیار خوش‌بین بود و گمان نمی‌کرد که این اتفاقات ادامه‌دار باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها