امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48138
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 161
حمید صادقی انوریان مدیر عامل موسسه تولیدی نهال تولید کننده نوشت افزار نهال که از سال 1360 فعالیت خود را در زمینه تولید دفاتر و تقویم جیبی آغاز و از ...

حمید صادقی انوریان مدیر عامل موسسه تولیدی نهال تولید کننده نوشت افزار نهال که از سال 1360 فعالیت خود را در زمینه تولید دفاتر و تقویم جیبی آغاز و از سال 1370 تولیدات خود را با نام نهال عرضه کرد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تولید نوشت‌افزارهای جدید از سوی «نهال» اظهار داشت: نهال بیشتر تولید کننده طرح‌های ساده و هندسی است و اغلب روی این موارد کار می‌کنیم.

* «نهال» به صورت محدود از تصاویر کارتونی خارجی روی جلد دفاتر استفاده می‌کند

وی در پاسخ به این سوال که روی جلد نوشت‌افزارهای نهال تصاویر کارتونی خارجی هم دیده می‌شود، توضیح داد: به صورت محدود از تصاویر معروف کارتونی هم استفاده می‌کنیم، چرا که برخی از مشتریان طالب آن هستند، معمولا طرح این کارتون‌های خارجی هم توسط طراحان از اینترنت دریافت می‌شود.

* «مدرسه موش‌ها» و درج آن روی جلد دفاتر با مشکلات زیاد همراه شد

صادقی درباره این سوال که چرا طراحان شما از قهرمانان داخلی برای طراحی و درج روی دفاتر نهال استفاده نمی‌کنند، تصریح کرد: چند سال پیش قصد انتشار تصاویر «مدرسه موش‌ها» را روی جلد دفاتر نهال داشتم، اما آن زمان با موارد متعدد برخورد کردم؛ عنوان شد که باید اجازه بگیرید، به صدا و سیما مراجعه کردم، اما آنها عنوان کردند باید از تهیه کننده مجوز بگیرم، این مراحل به حدی ادامه‌دار بود که منصرف شدم، وقتی به راحتی می‌توان طرح‌های خارجی را دید و الگو برداشت چرا باید به سراغ طرح ایرانی رفت و چند اجازه از تهیه‌کننده و صدا و سیما و... گرفت.

مدیر عامل «نهال» در پاسخ به اینکه چه کسی به شما گفت که باید برای استفاده از تصاویر اجازه بگیرید، عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع اجازه از صدا و سیما را مطرح کرد، آن زمان به گونه‌ای بود که ابتدا باید اجازه گرفته و سپس تصاویر را منتشر می‌کردیم، به ما گفتند چون طرح ایرانی است باید از صداو سیما اجازه بگیرید، از آنجا ما را به اداره حقوقی و تهیه‌کننده ارجاع دادند و...، تازه در نهایت عنوان شد اگر مجوز صادر شود باید هزینه‌ای هم پرداخت کنید که ما کلا منصرف شدیم.

* 10 درصد تولیدات «نهال» را تصاویر کارتونی خارجی تشکیل می‌دهد

انوریان در پاسخ به اینکه چند درصد از لوازم‌التحریر و نوشت‌افزارهای شما شامل تصاویر کارتونی خارجی هستند، متذکر شد: حداکثر 10 درصد نوشت‌افزارهای کارتونی نهال را تصاویر کارتونی تشکیل می‌دهد.

وی درباره طرح‌های ساده گفت: مخاطبان اغلب در پی تصاویر ساده هستند چون همه نوع قشر مخاطب نهال هستند؛ اما طرح‌های کارتونی تنها از سوی دانش‌آموزان دبستانی خریداری می‌شود، بر این اساس مصرف محدود‌تری دارد، البته برخی مدارس عنوان کرده‌اند که جلد دفاتر نباید کارتونی باشد، از این رو برخی مدارس هم هستند که دفاتر ساده را طلب می‌کنند بنابراین فروش کارتونی کمی داریم.
 
* طرح‌های ساده «نهال» بیشترین میزان تولید را دارد/ مشکلی برای درج کارتون‌های ایرانی نداریم

صادقی درباره تولیدات سال تحصیلی جدید و میزان تولید دفاتر کارتونی یا ساده اضافه کرد: دفاتر تولید شده ساده طالب بیشتر دارند بنابراین تولیدات دفاتر ساده ما بیشتر بوده است، اما اگر کارتون‌های خوب ایرانی را اجازه چاپ بدهند ما مشکلی برای درج روی جلد دفاتر نداریم و خوشحال هم می‌شویم.

وی در پاسخ به اینکه مایلید با نهادهای فرهنگی که از امسال در طرح ابتکاری دفاتر ایرانی شرکت کرده و مثل شکرستان طرح‌هایی را روی دفاتر درج کرده‌اند همکاری کنید، افزود: بله اگر طرح خوبی باشد که با استقبال مصرف کننده روبرو شود، ما برای همکاری مشکلی نداریم.

* اگر تبلیغات صداو سیما برای طرح‌های ایرانی ادامه‌دار باشد روی مخاطب تاثیرگذار خواهد بود

انوریان درباره رصد طرح‌های ایرانی که برای اولین بار وارد بازار شده‌اند و آینده این طرح‌ها، تصریح کرد: اگر تبلیغات صداو سیما ادامه دار باشد صد در صد تاثیر گذار خواهد بود، مصرف کننده اگر بداند چنین طرح‌هایی وجود دارد به سمت آنها سوق پیدا می‌کند.

این ناشر درباره نقاط قوت و ضعف طرح‌های ایرانی تاکید کرد: طرح شکرستان طرحی قدیمی و سنتی است که به شکل فانتزی چاپ شده، اما برخی طرح‌های ایرانی همانند خارجی‌ها هستند مثلا سر دختر را با روسری و کلاه پوشانده‌اند طرح همان خارجی است اما ایرانی کرده‌اند و طراحان ننشسته تا طرحی ایرانی طراحی کنند، بنظر من اگر بتوانند کارتون‌های ایرانی درست کنند و مردم ببینند حتما از لوازم‌التحریر آن کارتون استقبال می‌شود.

* کلاه قرمزی نمونه خوبی از تولید داخلی است

این تولید کننده درباره قیمت‌ها گفت: قیمت بستگی به کیفیت تولید دارد، اما اگر تیراژ کار بالا باشد قیمت‌ها کاسته خواهد شد.

این ناشر در پاسخ به اینکه آیا مراجعی داشته‌اید که طالب طرح‌های ایرانی باشد، توضیح داد: مگر اینکه طرحی معروف همانند کلاه قرمزی باشد، کلاه قرمزی نمونه خوبی بود، ابتدا فیلم و کارتون آن پخش شد بعد مردم طالب تولیدات کلاه قرمزی شدند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها