امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48141
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 120
علی فربین قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعداد حافظان قرآنی ...

علی فربین قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعداد حافظان قرآنی اعزامی به حج تمتع در کاروان نور بسیار کم است در حالی که مسئولان می‌توانند با برنامه‌ریزی این تعداد را افزایش دهند.

وی استقبال زائران از تلاوت قرآن توسط حافظان را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: بهترین استفاده کاربردی از حافظان قرآن در مراسم حج نشان دادن توانمندی‌های آن‌ها در بعثه کشورهای مختلف است که برای تحقق این امر مسئولان باید با بعثه سایر کشورها هماهنگ کنند تا افراد بتوانند در این محافل با هنرنمایی علاوه بر نشان دادن توانمندی‌ها، سایر افراد را ترغیب به گرایش به مذهب تشیع و عمل به قرآن کنند.

تعداد حافظان اعزامی به حج تمتع افزایش یابد

این قاری بین‌المللی قرآن که تاکنون هشت بار به حج تمتع اعزام شده است، خاطرنشان کرد: قاریان قرآن در مراسم حج فرصت‌های بسیاری جهت ارائه هنرمندی‌های خود دارند به طوری که در ابتدای تمامی مراسم و محافل قاری قرآن است که تلاوت می‌کند بنابراین حضور قاریان در مراسم حج مهم است اما برای تشویق و اهمیت دادن به حافظان قرآن باید تعداد حافظان اعزامی به حج تمتع را افزایش داد.

فربین خواستار برگزاری مسابقات قرآن در ایام حج شد و گفت: اگر در بین حافظان کشورهای مختلف مسابقه‌ای در ایام حج برگزار شود به طور حتم حافظان کشور ما خواهند درخشید و این درخشش سبب شناساندن استعدادهای قرآنی ایران به تمام جهان می‌شود.

خردسالان حافظ قرآن در کاروان نور جای گیرند

وی ادامه داد: تسلط حافظان و قاریان اعزامی به زبان عربی و همچنین فرستادن خردسالان حافظ قرآن به حج تمتع نیز می‌تواند نقش تبلیغی و ترویجی بسیاری داشته باشد بنابراین بهتر است مسئولان برای اعزام‌ها به این نکات نیز توجه کنند تا اثرگذاری تلاوت قرآن در مراسم حج چند برابر شود.

فربین با بیان اینکه خردسالان حافظ قرآن و تسلط آن‌ها به آیات الهی چشم زائران خانه خدا را خیره می‌کند، تصریح کرد: در سال‌هایی که چند حافظ خردسال با ما به حج تمتع اعزام شده بودند بسیاری از افراد از ایرانی بودن آن‌ها متعجب بودند چرا که دشمنان اسلام پیوسته با تبلیغات منفی سعی در تخریب جایگاه ایران اسلامی دارند اما زمانی که زائران تسلط حافظان خردسال ایران را دیدند بسیار تعجب کردند که ایران حافظان خردسالی با این توانمندی‌ها دارد.

مسابقات اعزام به حج برای حافظان قرآن برگزار شود

این قاری بین‌‎المللی قرآن با اشاره به ایجاد مسابقات اعزامی برای حافظان قرآن گفت: مسئولان اوقاف و شورای عالی قرآن باید حافظان و قاریان اعزامی به حج تمتع را از بین افراد برگزیده در مسابقاتی با همین عنوان برگزینند تا افراد جذب جلسات و محافل قرآنی شوند و به حافظان قرآن نیز توجه بیشتری داشته باشد چرا که حفظ قرآن در پیشگاه مقام معظم رهبری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و این بی‌توجهی و اعزام تعداد محدود حافظان به حج تمتع سبب دلسردی حافظان می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها