امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48142
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 78
منوچهر اکبرلو نویسنده و منتقد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مجموعه هفت جلدی «مشاهیر ...

منوچهر اکبرلو نویسنده و منتقد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مجموعه هفت جلدی «مشاهیر ایران» اظهار داشت: در این مجموعه در هر جلد 10 نفر از مشهورترین افراد حوزه‌هایی مانند بزرگان دین، هنرمندان، شاعران، داستان نویسان و خاطره نویسان، سرداران دفاع مقدس و مصلحان اجتماعی معرفی شده‌اند.

وی افزود: مجموعه «مشاهیر ایران» با همراهی محسن هجری، پریسا برازنده، محمدرضا مرزوقی، حمزه ابراهیم‌زاده، حمید باباوند و مریم اکبرلو و به سفارش انتشارات سروش آماده شده است و در مراحل پایانی چاپ است.

اکبرلو در زمینه ویژگی‌های این مجموعه توضیح داد: در کنار معرفی مشاهیر کلاسیک برای نخستین بار برخی از مشاهیر معاصر هم معرفی شده‌اند، به طور نمونه در مجموعه شاعران در کنار معرفی فردوسی و سعدی، قیصر امین‌پور و سیدحسن حسینی هم معرفی شده‌اند. در مجموعه دانشمندان هم از دانشمندان دوره‌های پیشین مانند جابربن حیان و هم از دانشمندان هسته‌ای معاصر یاد شده است.

وی درباره معیار انتخاب این مشاهیر عنوان کرد: این کتاب برای مخاطب نوجوان آماده شده است و در آغاز هر جلد معیار انتخاب ان 10 نفر توضیح داده شده است چون در هر حوزه افراد قابل توجهی هستند. از آنجایی که در یک کتاب محدود نمی‌توان تمام جزئیات و ابعاد زندگی مشاهیر را بیان کرد، کوشیده‌ایم بیشتر بخش‌هایی از زندگی‌ آنها را مطرح کنیم که برای نوجوانان جذاب باشد و از آن مهمتر الگوی مناسبی به نوجوانان بدهد از اینرو به ابعاد کودکی و نوجوانی آنها بیشتر پرداخته‌ایم.

مدیر پروژه مجموعه  هفت جلدی «مشاهیر ایران» خاطرنشان کرد: تولید محتوای این اثر حدود یک سال ونیم به طول انجامیده است، یکی از دلایل این زمان‌بر بودن ایجادی هماهنگی میان نویسندگان بوده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها