امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48149
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 53
غلامعلی نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

غلامعلی نادری مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: افزایش بدون حد و حساب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور و علمی کاربردی موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی را با کاهش شدید جذب دانشجو مواجه کرده است.

وی افزود: مهمترین دلیل بروز این اتفاق، عدم حمایت دولت از بخش خصوصی است که این مسئله مغایر با اصل 44 قانون اساسی است و مؤسسات غیرانتفاعی را در مرز ورشکستگی قرار داده است.

نادری در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به این وضعیت، شرایط به حدی رسیده که دو سوم ظرفیت مؤسسات غیرانتفاعی خالی مانده و موسسین را با توجه به اجاره بها، حق‌التدریس اساتید و ارائه وام‌ها و تسهیلات دولتی دچار مشکلات زیادی کرده است.

وی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در هر واحد به طور متوسط 80 نفر ظرفیت تعیین شده که برای این ظرفیت حداقل 30 دانشجو جذب می‌شود اما برای مؤسسات غیرانتفاعی در همین مقطع ظرفیت 30 نفره اعلام می‌شود و تنها 2 دانشجو جذب می‌شود و این اصلا اتفاق خوبی نیست.

مدیر کل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیردولتی همچنین اذعان داشت: در حال حاضر حمایت‌های مالی و غیرمالی از مؤسسات غیرانتفاعی بسیار کم است و حداقل نیاز این مؤسسات این است که فضایی برای حمایت درست از آنها به وجود بیاید.

نادری در پایان تصریح کرد:با توجه به پیش‌بینی کمبود دانشجو در پایان برنامه پنجم توسعه و ثابت ماندن یا افزایش موسسات آموزش عالی، قطعا موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی در وضعیت فعلی دچار مشکل خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها