امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48170
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 41
«حسام الخولی» از رهبران برجسته حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با بیان اینکه همه امور در ...

«حسام الخولی» از رهبران برجسته حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با بیان اینکه همه امور در داخل کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی بر اساس مصلحت کشور و با توافق بین گروه‌های سیاسی به پیش می‌رود، وجود هر گونه اختلاف در این کمیته را نفی کرد.

وی قانون انتخابات را بزرگترین چالش بر سر راه کمیته 50 نفره دانست و با اشاره به وجود اختلاف دیدگاه‌ها مبنی بر برگزاری انتخابات بر اساس نظام انتخاب فردی یا گروهی، گفت: گرچه نظام گروهی که در سال 2011 اجرا شد به نتایج دلخواه نرسید ولی معتقدم که بر ماست که نظام انتخابی فردی و گروهی را اجرا کنیم تا مردم بر اساس برنامه‌های انتخاباتی افراد را انتخاب کنند.

الخولی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قبل از انتخابات پارلمانی را امری دشوار خواند و با اشاره به محرومیت مصر از قوه قانونگذاری و نبود پارلمان از مدت‌ها قبل، بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور قبل از انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره عزل سیاسی اخوان المسلمین افزود: عزل توسط مردم بهترین نوع عزل است زیرا در آن صورت هیچ شک و شبهه‌ای مبنی بر تسویه حساب یا حذف کسی وجود نخواهد داشت. اما در خصوص عزل اخوان المسلمین در قانون اساسی، هر چند چنین امری بعید به نظر می‌رسد ولی می‌توان آن را در کمیته 50 نفره تدوین قانون اساسی به بحث و بررسی گذاشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها