امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48175
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی پس از دیدار با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور خارجی پس از دیدار با «سلمان خورشید» وزیر خارجه هند، از توافق 2 کشور برای اجرای توافقنامه آتش‌بس مرزی در خط کنترل خبر داد.

وی دیدار خود با وزیر خارجه هند را بسیار مفید خواند و افزود: 2 طرف بر این باورند که اجرای توافقنامه آتش بس مرزی که در سال 2003 تصویب شده است، نقش مهمی در کاهش‌تنش‌های موجود بین 2 کشور دارد.

وی گفت: ما همچنین توافق کردیم که مکانیزم موجود باید با کارآیی بیشتری اجرایی شود.

کشته شدن پنج سرباز هندی در مرز هند و پاکستان در منطقه مورد مناقشه کشمیر در ششم آگوست (15 مرداد)، موجب بالاگرفتن درگیری‌های مرزی و افزایش تنش بین 2 کشور شد.

با این حال، مشاور نخست‌وزیر پاکستان در این دیدار خاطرنشان کرد که در شرایط فعلی که نخست‌وزیران 2 کشور در تلاش برای بهبود مناسبات 2 جانبه هستند نباد اجازه داد که وقوع یک حادثه مرزی موجب به خطر افتادن صلح پایدار در منطقه آسیای جنوبی شود.

به گفته وی، در این دیدار موضوع دیدار احتمالی «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان و «مان موهان سینگ» همتای هندی‌اش نیز مورد بررسی قرار گرفت و 2 طرف توافق کردند تا از راه‌های دیپلماتیک، برنامه این دیدار را نهایی کنند.

وزیر خارجه هند نیز در این جلسه تصریح کرده است که دیدار مقامات 2 کشور در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، مستلزم ایجاد یک فضای سازنده بین 2 کشور است.

موضوع حمله بمبئی در سال 2008 نیز از دیگر محورهای این دیدار بوده است.

سرتاج عزیز تصریح کرد که یک هیئت قضایی از پاکستان قرار است 23 سپتامبر (اول مهر) برای بررسی این موضوع عازم دهلی‌نو شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها