امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48178
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، یک روز بعد از آنکه «سرگی لاوروف» و «جان کری» وزرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، یک روز بعد از آنکه «سرگی لاوروف» و «جان کری» وزرای خارجه روسیه و آمریکا در مورد چارچوب اجرای طرح نظارت بین‌المللی و امحای تسلیحات شیمیایی سوریه به توافق رسیدند، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه سابق اسرائیل ضمن استقبال از این طرح، آن را برای اسرائیل «بسیار خوب» توصیف کرد. با این حال وی گفت پارلمان اسرائیل اجرای کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را تصویب نمی‌کند.

رژیم‌صهیونیستی که تنها دارنده تسلیحات اتمی در منطقه است، بنا بر اسناد سازمان سیا، برنامه فعال و ذخایر گسترده‌ای از تسلیحات شیمیایی نیز در اختیار دارد. اسرائیل از معدود رژیم‌‌هایی است که کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را امضا نکرده یا آن را اجرایی نکرده‌اند. رژیم‌صهیونیستی هرچند که این کنوانسیون را امضا کرده، اما آن را در پارلمان تصویب و اجرایی نکرده است.

لیبرمن که صبح امروز با رادیو ارتش گفت‌وگو می‌کرد، با ادعای اینکه اسرائیل همواره در خطر است، گفت فعلا تصمیمی برای بررسی اجرای کنوانسیون سازمان ملل وجود ندارد. به گفته وی، تنها زمانی که خاورمیانه به «خاورمیانه جدید» تبدیل شود، اسرائیل حاضر است به صورت رسمی به این کنوانسیون بپیوندد.

وی در مورد توافق اخیر مسکو-واشنگتن هم گفت: این توافق با سوریه برای اسرائیل خوب است، اما آزمون اصلی در نحوه اجرای آن است.

لیبرمن که در حال حاضر ریاست کمیته روابط خارجی و امور دفاعی پارلمان اسرائیل را نیز بر عهده دارد، همچنین گفت که این توافق قابلیت اجرایی دارد، اما مسئولیت اصلی بر عهده دولت سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار