امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48187
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقه صدا آزاد که از سوی رادیو جوان برگزار می‌شود، شب گذشته -شنبه 23 شهریورماه-  ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقه صدا آزاد که از سوی رادیو جوان برگزار می‌شود، شب گذشته -شنبه 23 شهریورماه-  با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، علی مرادخانی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهنام احمدپور مدیر رادیو جوان، مدیران گروه‌های مختلف رادیو جوان، هنرمندان برجسته‌ عرصه موسیقی نظیر سالار عقیلی، کیوان ساکت، پیروز ارجمند، لوریس چکناواریان، شاهین فرهت،  رضا صادقی، بهرام حصیری و ... در حوزه هنری تهران برگزار شد.

بنا براین گزارش، درابتدای این مراسم سعید معدن‌کن مدیر گروه جوان و جامعه رادیو جوان به ارائه توضیحاتی درباره برگزاری دوره اول و دوم مسابقه صدا آزاد پرداخت و گفت: حضور بیش از 120 نفر در بخش‌های مختلف و داوری توسط داوران بزرگ آغاز ماجرا بود. فصل اول با انتخاب 6 برگزیده پایان یافت و فصل دوم در بهمن ماه 91 با بخش‌های دیگری اضافه شده و در 5 بخش برگزار شد. در دوره دوم نیز از 220 شرکت کننده 19 نفر برگزیده شدند.

به گزارش فارس، قرائت بیانیه هیات داوران توسط پیروز ارجمند بخش دیگری از این مراسم بود و در ادامه ابوالفضل اینانلو و پیمان طالبی مجریان برنامه اعلام کردند که موسیقی غربی توسط گروهی از مخاطبان رادیو جوان اجرا خواهد شد. پس از آن جوایز بخش موسیقی غربی به فرامرز نیک‌پور (کلارینت)، کاوه صولتی (ساز دهنی) و شیما مهرتاج (فولوت) اهدا شد.

همچنین گروه چهل دف در این مراسم به اجرای برنامه پرداختند و در ادامه تصنیف خوشه‌چین توسط گروه یاران جان اجرا شد.

سالار عقیلی هنرمند دیگری بود که روی سن آمد و در سخنانی گفت: خوشحالم که بالاخره بعد از چندین ماه این این مسابقه به پایان رسید و امروز نفرات اول برگزیده این مسابقه مشخص شدند.

وی با بیان اینکه کوچکترین عضو دریای بزرگ موسیقی هستم، به برگزارکنندگان مسابقه صداآزاد پیشنهاد راه‌اندازی ارکستر رادیو جوان را داد و اظهارداشت: بعد از پایان مسابقه با دوستان رادیو جوان صحبت کردم که ارکستری را توسط رادیو جوان تشکیل دهیم چون من استعدادهای خوبی را دیدم. بالاخره جایی این جرقه باید خورده شود.

وی تصریح کرد: اولین کسی که دست من را گرفت و با من کنسرت داد، کیوان ساکت است و من مدیون او هستم. اولین کنسرت جدی زندگی‌ام را که در تالار وحدت اجرا کردم به سرپرستی کیوان ساکت بود. همیشه یک نفر باید پلکان ما باشد تا صعود کنیم و بالا برویم.

سالار عقیلی گفت: من به تازگی با یکی از جوان‌ها یک سی‌دی منتشر کردم و به من گفتند چرا با یک جوان؟ من هم گفتم بالاخره ما باید دست کسی را بگیریم و بالا ببریم. وقتی کارش خوب است، چه اشکالی دارد که ما هم کمکش کنیم؟

عقیلی همچنین از حضور مرادخانی تشکر کرد و عنوان داشت: یادم هست اولین کنسرتی که در دوره جوانی داشتم، آقای مرادخانی تالار وحدت را برایاجرا به من نمی‌دادند و می‌گفت باید در تالار روکی اجرا کنی. چون نمی‌توانی تالار وحدت را پر کنی و باید در تالار رودکی که 200 نفر ظرفیت دارد، اجرا کنی. آن زمان هم من 19 سال بیشتر نداشتم و آقای مرادخانی تاکید داشت که چون تو شناخته‌شده نیستی نمی‌توانی در تالار وحدت اجرا کنی. اما من به او گفتم که سالن را پر می‌کنیم. بعد از آن اجرا، یک روز آقای مرادخانی را دیدم، به پشتم زد و گفت شنیدم تالار را پر کرده‌ای آفرین! از تو بعید بود.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها