امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 48199
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 43
ابراهیم نکو نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به خلق ...

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به خلق حماسه سیاسی در انتخابات 24 خردادماه، بر لزوم تلاش قوای سه‌گانه و سایر دستگاه‌های کشور برای تحقق حماسه اقتصادی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه دولت بایستی برای تحقق قوانین گام‌های  اساسی بردارد، تصریح کرد: دولت یازدهم با توجه به شرایط فعلی کشور و مشکلات موجود در اقتصاد باید برای حل مشکلات بکوشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برخورد قاطعانه با باندهای سودجو را از اولویت‌هایی دانست که بایستی دولت جدید در دستور کار قرار دهد و در همین زمینه پیشنهاد کرد که دولت کمیته‌های ویژه‌ای برای پیگیری برهم‌زنندگان نظم اقتصادی کشور تشکیل دهد.

نکو شناسایی موانع تولید داخلی را یکی دیگر از راهکارهایی دانست که بایستی در اولویت دولت قرار گیرد و افزود: در این آسیب‌شناسی بایستی سدها و موانع محکمی که در کشور مانع رونق تولید است، شناسایی و از میان برداشته شود.

وی افزود: البته دولت باید به صورت ویژه از تولید حمایت کند تا ضمن رونق گرفتن آن شاهد مهار تورم و گرانی، توسعه کسب و کار، اشتغالزایی و در نهایت توسعه صادرات باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از لزوم تعامل قوا در مسیر حل مشکلات اقتصادی مردم سخن گفت و یادآور شد:‌ متاسفانه در گذشته رابطه دولت و مجلس در برهه‌ای رو به سردی رفت که همین موضوع مشکلاتی را پدید آورد اما اکنون بایستی با کنار گذاشتن مسائل و ایجاد یک تعامل مناسب مسائل را پیگیری کرد.

نکو با بیان اینکه تعامل شکل گرفته بین دولت و مجلس باید ادامه یابد، خاطرنشان کرد: ممکن است در برخی موارد اختلاف‌نظرهایی هم وجود داشته باشد اما در تمامی مراحل قانون بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان تاکید کرد که کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند به عنوان یک بازو به دولت برای ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور یاری رساند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها